کد خبر: 785970 A

مونسان در حاشیه بازدید از دهکده طبیعت قزوین خبر داد:

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: یکی از مشخصات بخش گردشگری سرعت ایجاد شغل است که تقریبا ۲/۵ برابر بخش‌های دیگر اقتصاد است.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان (معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) که به استان قزوین سفر کرده است، پیش از ظهر امروز در بازدید از دهکده طبیعت قزوین در جمع خبرنگاران گفت: ایجاد اشتغال در واقع با حداقل سرمایه در صنعت گردشگری اتفاق می‌افتد، یعنی با حدود ۵۰ الی ۶۰میلیون تومان سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توان یک شغل ایجاد کرد. این در حالی است که این رقم در بخش صنعت و کشاورزی ۱۰ برابر و بلکه بیشتر است.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری در  دنیا، به ازای هر ۱۰ شغل یک شغل در حوزه گردشگری است. ما هم در سال‌های اخیر جزو سازمان‌های پیشرو بودیم و توانسته‌ایم ۲۰۳هزار شغل ایجاد کنیم. آمار گردشگران ورودی نیز به‌رغم تبلیغات منفی دشمنان از ۵میلیون و ‌۱۰۰ هزار نفر به ۷/۸میلیون نفر رسیده است.

مونسان اضافه کرد: لغو روادید یک‌طرفه با چین از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان است؛ کشور چین در سال گذشته ۱۵۰ میلیون نفر خروجی گردشگر داشته است و در تلاش هستیم سهمی از این گردشگران چینی را داخل ایران داشته باشیم و هدف‌گذاری ما در مرحله اول یک‌میلیون نفر و مرحله دوم ۲میلیون نفر است.

او افزود: در تجربه‌ای مشابه لغو روادید با کشور عمان را داشتیم که سه ماهه اول امسال شاهد رشد ۱۴۰ درصدی سفر گردشگران عمانی به کشور بودیم.

مونسان با دعوت از مردم برای سفر به استان قزوین گفت: استان قزوین دارای جاذبه‌های فراوانی است و  توصیه می‌کنم که مردم حتماً به این استان سفر کنند و از مجموعه ۱۴۰۰ هکتاری باراجین به ویژه دهکده طبیعت که گونه‌های جانوری کم‌نظیری دارد و حیوانات در فضای طبیعی نگهداری می‌شوند دیدن کنند.

او با اشاره به زیبایی‌های استان قزوین خاطرنشان کرد: منطقه باراجین با فاصله اندک به شهر قزوین دارای ظرفیت مناسب برای بازدید گردشگران است و واقعا جا دارد که هم از داخل کشور و هم خارج از کشور توریست به این شهر سفر کند و هرچند این ظرفیت را دارد که مسافر تا یک هفته در این شهر بماند، اما می‌توان با تدارک تورهای یک روزه و معرفی بیشتر مکان‌های تاریخی و طبیعی این شهر، مسیر گردشگر‌پذیری را برای استان قزوین را هموار کرد.

میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سفر گردشگران عمانی به ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر