کد خبر: 749998 A

رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، از پایان ترجمه کتاب« موزه‌ها به مثابه مردم شناسی بصری» و تألیف کتاب« هم اندیشی موزه مردم شناسی» توسط این مرکز خبر داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا حسن زاده (رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری) گفت: با توجه به کمبود منابع علمی کافی در زمینه تعریف و کارکرد موزه مردم شناسی، پژوهشکده مردم شناسی با هدف همکاری با مدیریت موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی- تاریخی یک ترجمه و یک تالیف را در زمینه موزه مردم شناسی آماده چاپ کرده و امیدوار است با همکاری این مدیریت دو اثریاد شده را در نیمه اول سال ۱۳۹۸ منتشر سازد.

ناظر علمی دو طرح یاد شده افزود: کتاب موزه‌ها به مثابه مردم شناسی بصری که به شرح وظایف، فعالیت‌ها، طبقه بندی موضوعی و تعریف موزه مردم شناسی می‌پردازد اثر ماری بوکیت بوده که توسط منیژه احمدی ترجمه شده است.

او تصریح کرد:: کتاب دیگر «هم اندیشی موزه مردم شناسی» نام دارد که مجموعه گفتار ها، گفت و گوها و مقالاتی انتقادی در زمینه موزه‌های مردم شناسی و تاریخ شکل گیری آن در ایران است.

رییس پژوهشکده مردم شناسی گفت: این کتاب به کوشش مینو سلیمی، مریم پهلوان شریف و منصور مرادی اعضای پژوهشکده مردم شناسی آماده شده است.

حسن زاده اظهار امیدواری کرد که در سال ۱۳۹۸ نیز منابع علمی و تحقیقی دیگر توسط این پژوهشکده در زمینه موزه‌های مردم شناسی آماده شود.

موزه موزه مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری پژوهشکده مردم شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر