کد خبر: 749948 A

عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما از برگزاری نشست تخصصی «رسانه و بحران»‌؛ بررسی عملکرد رسانه‌ها در حادثه سیل نوروز ۱۳۹۸ در روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه در دانشگاه صداوسیما خبر داد.

به گزارش ایلنا، عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما از برگزاری نشست تخصصی «رسانه و بحران»‌؛ بررسی عملکرد رسانه‌ها در حادثه سیل نوروز ۱۳۹۸ در روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه در دانشگاه صداوسیما خبر داد.

اردشیر زابلی‌زاده ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به سیلی که در کشور آمد و نقاط مختلف را درگیر کرد، هدف از برگزاری این نشست علمی بررسی عملکرد و نحوه انعکاس خبری این حادثه در رسانه‌های داخلی و خارجی با نگاهی علمی است.

رئیس نشست تخصصی «رسانه و بحران» با اشاره به نقاط ضعف و قوت عملکردی رسانه‌ها در حادثه سیل اخیر گفت: رسانه‌ها می‌بایست افکار عمومی جهان را متوجه سیل می‌کردند. سیل، یک حادثه بین‌المللی و دارای ابعاد انسانی است، بنابراین لازم است افکار عمومی دنیا از وقوع آن مطلع شده و با ابراز همدردی نسبت به هم نوعان، کمک‌های خود را به مناطق سیل زده گسیل کنند.

زابلی زاده ادامه داد: قصد داریم در این نشست به این موضوع بپردازیم که آیا رسانه‌های داخلی توانسته‌اند به وظایف خود در حیطه روزنامه‌نگاری بین‌المللی و بحران عمل کنند یا خیر.

عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور امریکا مبنی بر منع ارسال کمک از سوی سازمان‌های بین‌المللی به مناطق سیل زده ایران گفت: این اقدام نقض حقوق بین‌الملل محسوب می‌شود؛ اینکه رسانه‌ها تا چه اندازه روی این موضوع مانور دادند و موفق شدند افکار عمومی جهان را نسبت به این رفتار خلاف حقوق بین‌المللی حساس کنند، جای سوال و بررسی دارد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف دانشگاه این است که نسبت به مسائل روز کشور بلافاصله واکنش نشان دهد و عزم جدی برای پیگیری و بررسی علمی آن‌ها داشته باشد اظهار کرد: همانطور که گفته شد دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیما در همین راستا اقدام به برگزاری این نشست تخصصی کرده است.

زابلی زاده افزود: این نشست تخصصی با حضور اساتید مطرح حوزه ارتباطات و به همت دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیما از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه ۲۵ فروردین در محل دانشگاه برگزار می‌شود. داود نعمتی انارکی، عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما، اکبر نصرالهی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و حسن عابدینی، قائم مقام خبرگزاری صداوسیما نیز در این نشست حضور دارند و حادثه سیل را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار می‌دهند.

رسانه سیل نوروز هیئت علمی دانشگاه صداوسیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر