کد خبر: 747724 A

شبکه چهار سیما، به مناسبت بیست‌وششمین سالروز شهادت مرتضی آوینی، ویژه برنامه «سه روز با مرتضی آوینی» را روی آنتن می‌برد.

به گزارش ایلنا، به مناسبت بیست‌وششمین سالروز شهادت مرتضی آوینی برای نخستین‌بار نسخه ترمیم شده سه فیلم مستند شهید آوینی «و این است فتح الفتح»، «داستان پل» و «شب عاشورایی» در قالب برنامه «سه روز با مرتضی آوینی» از ۲۰ تا ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ هر شب از ساعت ۱۹ در محل خانه هنرمندان ایران، طی یک پنل با حضور هنرمندان و منتقدان اثر نمایش‌ داده‌ شده و مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد. همچنین  یک سخنرانی توسط استادان دانشگاه درباره آرای سینمایی شهید آوینی ایراد می‌گردد.

شبکه چهار سیما بخش‌هایی از این مراسم را در مدت زمان ۷۵ دقیقه از روز چهارشنبه ۲۱ فروردین، در سه قسمت هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن می‌برد.

در برنامه روز چهارشنبه که بخش‌هایی از روز اول این نشست تخصصی روی آنتن می‌رود، سخنرانی انیس دوویکتور و نشست تخصصی ارد عطارپور، سعید قطبی‌زاده و سید سجاد آوینی پخش می‌شود.

در قسمت دوم برنامه، سخنرانی سیدعماد حسینی به همراه نشست پیروز کلانتری، روبرت صافاریان و حامد شکیبانیا پخش و در قسمت سوم که روز جمعه ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود سخنرانی مریم امینی و مهرزاد دانش در این نشست تخصصی به همراه صحبت‌های فریدون جیرانی، شهاب اسفندیاری و محمدحسین مهدویان پخش می‌شود.

«سه روز با مرتضی آوینی» در شبکه ۴
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر