کد خبر: 747176 A

نمایشگاه "باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس" بر اساس توافقات بعمل آمده تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ تمدید و پذیرای علاقمندان خواهد بود.

به گزارش ایلنا، جبرئیل نوکنده (مدیر موزه ملی ایران) ضمن اعلام خبر تمدید تاریخ برگزاری نمایشگاه "باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس"، گفت: موزه ملی ایران در راستای سیاست‌های جدید خود درصدد برگزاری نمایشگاه از آثار تاریخی فرهنگی موزه‌های سایر کشورها در این موزه است و تداوم آن‌ها باعث تقویت تعاملات میان موزه‌ها به عنوان ارکان مهم فرهنگی هر کشور خواهد بود.

وی در ادامه افزود: همچنین به منظور پاسخگویی به درخواست‌های مکرر بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان درصدد تمدید زمان برگزاری نمایشگاه "باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس" برآمده و پس از انجام رایزنی‌های مربوطه و کسب موافقت موزه درنتس این نمایشگاه تا تاریخ ۳۱ مرداد در ایران دایر خواهد ماند.

نوکنده تصریح کرد: این نمایشگاه که از دهم مهرماه ۱۳۹۷ گشایش یافته است تاکنون بیش از ۳۸۵۴۱ هزار نفر بازدیدکننده داشته و مشتمل بر بیش از ۴۲۰ قلم اثر تاریخی فرهنگی از سرزمین هلند بوده که در سه بخش مجزا: آثار باستانی، سرامیک و نقاشی معرف شایسته‌ای از تمدن درخشان و کهن این کشور است.

مدیر موزه ملی ایران همچنین افزود: بر اساس تصمیمات تازه‌ای موزه ملی ایران درصدد افزایش ساعت بازدید در روزهای پایانی هفته بوده؛ همچنین بازدیدهای ویژه و رایگان در ساعاتی خاص را در برنامه کاری و در دست تدارک دارد که متعاقبا به دوستداران این موزه اعلام خواهد شد.

نمایشگاه "باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس" همه روزه به استثنای دوشنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۹ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

آثار باستانی موزه ملی موزه درنتس باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر