کد خبر: 745932 A

رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پیامهای جداگانه‌ای درگذشت جمشید مشایخی را تسلیت گفتند.

 به گزارش ایلنا، رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم جمشید مشایخی، وی را هنرمندی توانمند و تکرار نشدنی دانست که فقدانش ضایعه‌ای برای هنر کشور محسوب می‌شود.

 متن پیام  محمود واعظی به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

درگذشت هنرمند نام آور عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون، مرحوم جمشید مشایخی باعث تأثر و تألم خاطر شد.

این چهره ماندگار عرصه بازیگری، اهتمامی جدی و شایسته در اعتلای فرهنگ و هنر بومی داشت و در طی شش دهه متمادی، با خلق نقش‌های ممتاز و تأثیر گذار، نام و خاطر خود را بر تارک افتخارات فرهنگی و هنری این مرز و بوم ماندگار کرد.

بی شک فقدان این بازیگر توانمند و تکرارنشدنی، ضایعه‌ای برای هنر کشورمان، محسوب می‌شود.

اینجانب مصیبت وارده را به جامعه فرهنگی و هنری کشور، عموم علاقمندان و خانواده گرامی آن مرحوم تسلیت می گویم و از درگاه ایزد منان برای ایشان رحمت واسعه و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

 همچنین محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پیامی درگذشت مرحوم جمشید مشایخی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

در نهایت اندوه و تأسف، خبر درگذشت هنرمند گرانقدر و محبوب، استاد جمشید مشایخی، دل تمامی هنردوستان ایرانی را به درد آورد.

به شهادت جامعه هنری کشور، استاد مشایخی رکنی مهم از تاریخ هنر تئاتر و سینمای ایران عزیز بوده و نقش‌های ماندگار وی همواره زینت بخش عرصه هنر این سرزمین باقی خواهد ماند. 

در این میان، جایگاه ارزشمند ایشان به عنوان معلم بزرگ اخلاق و ادب، بیش از هر مؤلفه دیگری در یادها و خاطره‌ها  ماندگار خواهد بود.

اینجانب درگذشت این هنرمند گرانقدر را به مردم ایران عزیز و به‌ویژه، جامعه هنرمندان کشور تسلیت می گویم و از حضرت حق تعالی برای ایشان، رحمت و غفران و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسألت دارم.

پیام تسلیت محمود واعظی و محمدباقر نوبخت برای درگذشت جمشید مشایخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر