کد خبر: 744769 A

نماینده مردم کردستان:

نماینده استان کردستان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از پخش سریال نوروزی «نون خ» تاکید کرد: پخش چنین سریال‌هایی می‌تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند.

به گزارش ایلنا، سیداحسن علوی، نماینده استان کردستان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از رسانه ملی به خاطر پخش سریال نوروزی «نون خ» تاکید کرد: پخش چنین سریال‌هایی می‌تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند.

سیداحسن علوی اظهار داشت: به سهم خودم تشکر می‌کنم از این که چند سالی است در سریال‌های نوروزی زبان و گویش و فرهنگ اقوام دیگر استان‌ها مد نظر قرار داده شد.

نماینده مردم سنندج، دیوان دره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: من سال‌های قبل، فصل‌های پنج‌گانه مجموعه تلویزیونی «پایتخت» را تماشا کردم و بسیار جالب بود که سریال‌ها از تهران فاصله گرفته و به سایر استان‌های کشور آمده است و بنده از طرف خودم و همچنین مجمع نمایندگان استان کردستان از صدا و سیما ممنونم که سریال «نون خ» را در ایام نوروز پخش می‌کند تا مردم عزیزمان با فرهنگ مردم استان کردستان آشنا شوند.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: انتظار دارم در پایان پخش چنین سریال‌هایی با هر نوع گویش و زبان و فرهنگ، با حضور کارشناسان و اهل فن، نقاط ضعف و قوت مجموعه آسیب شناسی شود. در ساخت چنین سریال‌هایی لازم است غنای فرهنگی هر استان را درکنار خواسته‌ها و نیازهای مردم، بیشتر و بهتر به تصویر کشید.

سیداحسن علوی افزود: من از بازخوردی که از مردم استان کردستان داشتم، از پخش این سریال رضایت داشتند چراکه توانسته است به زبان طنز و با هنرمندی بازیگران تلویزیون، یک نشاطی را به جامعه منتقل کند. انتخاب کردستان برای سریال نوروزی و گویش شیرین کردی، خود عامل مثبتی برای آشنایی بیشتر مردم ایران با استان کردستان است.

این نماینده مجلس گفت: من معتقدم ساخت و پخش چنین سریال‌هایی می‌تواند ضمن معرفی طبیعت و فرهنگ آن منطقه، به اتحاد و وحدت ملی کشور کمک کند. گردشگری، فرهنگ، عقبه تاریخی، میهن دوستی و مهمان نوازی استان کردستان از مشخصه‌هایی است که در ساخت سریال‌هایی مانند «نون خ» و سایر آثار تلویزیونی و سینمایی می‌تواند به تصویر کشیده شود.

مجموعه تلویزیونی «نون خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی، کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که شب های نوروز 98 از این شبکه روی آنتن می‌رود.

تلویزیون رسانه ملی سازمان صدا و سیما عید نوروز کردستان سعید آقاخانی صدا وسیما سریال نو خ نایب رییس کمیسیون عمران مجلس مردم کردستان «نون خ» را پسندیدند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر