کد خبر: 742828 A

مونسان خبر داد:

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر لزوم تسریع در روند ثبت جهانی اورامانات تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان (معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور) در حاشیه بازدید از غار قوری قلعه در خصوص برنامه سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی اورامانات، اظهار داشت: اورامانات یک منطقه بی نظیر است که ظرفیت کامل برای ثبت جهانی را دارد.

او با بیان اینکه پرونده ثبت جهانی اورامانات در حال تکمیل شدن است، تاکید کرد: حتما برای تسریع در روند ثبت جهانی اورامانات کمک خواهیم کرد و در کنار آن برنامه ریزی مناسبی برای رونق گردشگری منطقه با توجه به ظرفیت‌های کم نظیر آن انجام خواهد گرفت.

مونسان تصریح کرد: برای توسعه زیرساخت‌های منطقه با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در دستور کار قرار خواهد گرفت تا بتوان از ظرفیت‌های بزرگ این منطقه به ویژه در حوزه اکوتوریسم بهره برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه برنامه ساماندهی غار قوری قلعه تدوین خواهد شد، اظهار کرد: این غار، جاذبه طبیعی کم نظری است و می‌تواند پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به محدودیت‌هایی که برای ساماندهی غار وجود دارد، ادامه داد: به مردم منطقه قول میدهم برای حل محدودیت‌ها و توسعه ظرفیت‌های گردشگری این غار منحصر به فرد کار‌های خوبی انجام شود.

مونسان افزود: تلاش می‌کنیم این غار به جایگاه اصلی خود در حوزه گردشگری نزدیک شود.

نماینده اورامانات، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه و فرماندار شهرستان پاوه از معاون رئیس جمهور استقبال کردند. دکتر مونسان در بدو ورود به استان کرمانشاه از موزه مردم شناسی شهر پاوه و غار قوری قلعه بازدید کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه روز شنبه ۳ فروردین در جشن بزرگ کرمانشاه پایتخت نوروز ایران در محوطه تاق بستان شرکت می‌کند.

گردشگری تاق بستان ثبت جهانی اورامانات غار قوری قلعه شهرستان پاوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر