کد خبر: 742541 A

«از آسمان» جمعه دوم فروردین مصادف با وفات حضرت زینب (س)؛ به تورق بخش‌هایی از زندگی شهید مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام «سعید انصاری» می‌پردازد.

به گزارش ایلنا، برنامه «از آسمان» در تازه‌ترین قسمت خود به سراغ گفتگو با خانواده و همرزمان شهید «سعید انصاری» رفته است. «سعید انصاری» متولد چهارم دی‌ماه سال ۱۳۴۹ در تهران، پیش از اعزام به سوریه بارها در قالب ماموریت‌های نظامی به کشور عراق سفر کرد تا این‌که سرانجام سه روز بعد از اعزام به سوریه در منطقه «خان‌طومان» حلب بر اثر اصابت سه تیر مستقیم قناسه نیروهای تکفیری «النصره» در دی‌ماه سال ۹۴ به شهادت رسید.

پیکر شهید انصاری به دلیل کمین نیروهای دشمن در نزدیکی آن‌ها بازگردانده نشد و در منطقه ماند تا این‌که پس از ۳ سال انتظار کشف شد و غروب چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ با حضور خانواده شهید و مردم به سمت حرم مطهر امام زادگان سید جعفر و حمیده خاتون تشییع شد.

برنامه «از آسمان» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر خورشیدی فرد تنها برنامه مستمر سیما در حوزه حماسه و جهاد است که طی ۱۹ سال بیش از ۱۵۰۰ برنامه با این موضوع را تولید و پخش کرده است

این برنامه جمعه دوم فروردین ساعت ۱۷: ۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

روایت بخش‌هایی از زندگی «سعید انصاری» در برنامه «از آسمان»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر