کد خبر: 736256 A

علیرضا محجوب مطرح کرد:

علیرضا محجوب می‌گوید درحالی‌که دشمن به صورت آشکار و پنهان علیه اسلام و قرآن تلاش می‌کند، زنان مسلمان حضور پررنگی در فعالیت‌های قرآنی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر و نماینده مجلس) طی سخنانی در گردهمایی مدیران موسسات قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی ستاد شمال غرب تهران با اشاره به اهمیت تبلیغات برای قرآن کریم، گفت: کتابی در اواخر عمر حضرت امام منتشر شد تحت عنوان کتاب آیات شیطانی که برای شکستن حرمت‌های پیامبر ما بود و هدف آنها این بود که به دنبال آن حرمت قرآن را بشکنند. حضرت امام، سلمان رشدی نویسنده کتاب را مهدورالدم اعلام کرد و تشویق کردند که با او مقابله شود.

وی با اشاره به اینکه پول کتاب آیات شیطانی توسط یک بنیاد صهیونیستی تهیه شده و بیش از 850 هزار پوند به نویسنده این کتاب پرداخت شده است، افزود: کتاب آیات شیطانی هدفی جز ضربه زدن به اسلام و قرآن را نداشت و هدف آن این بود که بگویند پیامبر اسلام جلوگاه و منظر شهوانی داشته است. درحالی‌که پیامبر گرامی اسلام که جوان بسیار زیبایی است با حضرت خدیجه(ع) ازدواج کرد و تا زمانی که حضرت خدیجه(ع) زنده بود او همسر دیگری برنگزید.

محجوب ادامه داد:‌ پیامبر گرامی اسلامی در جامعه‌ پیش از اسلام در عربستان که زن را له کرده بودند و به هیچ می‌گرفتند و حتی متولد شدن فرزند دختر را اسباب ننگ می‌دانستند، تمام رسالت خود را برای کرامت انسان و بخصوص اهمیت دادن به زن و نقش زن در جامعه گذاشت و اولین مسلمان حضرت خدیجه(ع) بود.

وی ادامه داد: پیش از انتشار کتاب آیات شیطانی، کتاب دیگری نیز منتشر شده بود که توسط علی دشتی یکی از سناتورهای زمان شاه نوشته و منتشر شد به نام 23 سال زندگی یک قهرمان که در سال 52 منتشر شد و آنقدر این کتاب سخیف بود که حکومت پهلوی از ترس اعتراضات مردمی و حوزه‌های علمیه آن کتاب را ممنوع کرد و بعد از بررسی‌ها مشخص می‌شود محرک اصلی نگارش این کتاب نیز صهیونیست‌ها بودند.

محجوب با اشاره به اینکه امروز تبلیغات ضداسلام و پیامبر اسلام همچنان وجود دارد، گفت: ما امروز با یک زنجیره‌ای از تبلیغات ضدقرآنی به صورت آشکار و مخفی مواجه هستیم که پیامبر گرامی اسلام و اسلام ناب محمدی را هدف گرفته است و در این میان دشمنان تمرکز خود را روی زنان قرار دادند.

دبیرکل خانه کارگر با ابراز خرسندی از اینکه امروز اکثریت فعالان دارالقرآن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: در میانه‌ای که تمام دشمنان اسلام زنان مسلمان را هدف گرفته‌اند، اینکه زنان بیشترین فعالیت را در دارالقرآن دارند جزو الطاف خفیه الهی است. البته نقش زنان در آموزش قرآن از گذشته پررنگ و اثرگذار بوده و خود من در مکتب از یک استاد زن قرآن را فراگرفتم.

وی ادامه داد: باید امروز حضور زنان و فعالیت‌های دارالقرآن‌ها به رخ کسانی کشیده شود که به صورت آشکار و پنهان علیه اسلام و قرآن فعالیت می‌کنند.

محجوب افزود: خوشبختانه دارالقرآن خانه کارگر به خوبی فعال است و این مساله اینقدر برای ما مهم است که من حاضرم همه کارهای خود را رها کنم و فقط دارالقرآن را اداره کنم زیرا برای من بسیار مهم است و امیدوارم فعالیت‌ها مستمر ادامه داشته باشد.

محجوب ادامه داد: از سال گذشته ما بنای کار را بر آموزش‌های قرآنی آن هم به صورت رایگان قرار داد‌ه‌ایم و هر دوره یک ماه به طول می‌انجامد و آمادگی داریم که خدمات آموزشی خود را به دیگران و به خصوص کارگران عرضه کنیم. امیدوارم تلاش‌های ما در بسط معارف قرآنی مثمرثمر باشد.

20

22

21

علیرضا محجوب حضور پررنگ زنان در دارالقرآن‌ها از الطاف خفیه الهی است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر