کد خبر: 731866 A

اپرای عروسکی «عشق» دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران به سرپرستی، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور از یکشنبه شب مورخ پنجم اسفندماه در سالن فردوسی ساعت ۱۹:۳۰ اجراهای عموم خود را آغاز می‌کند.

به گزارش ایلنا، اپرای عروسکی «عشق» براساس داستان شیخ صنعان عطار نیشابوری که برای نخستین بار و به مناسبت سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به روی صحنه رفت، از یکشنبه شب مورخ پنج اسفند ماه در سالن فردوسی اجرای عموم خود را آغاز خواهد کرد.

شورای کریمی آهنگساز و علی پاکدست، مریم اقبالی، علی ابوالخیریان، قاسم رحمتی دستیاران این اپرا هستند.

داوود آزاد، روشنک کیمنش، حسین پیرحیاتی، رهام خورشیدوند، اسماعیل الله‌دادیان، محمدرضا موسوی، سینا سازگاری، نادر گهرسودی، کیمیا خانزادی، آرش خانزادی، حامد فقیهی، محمد رضاپورمقدم، رحمن تک دهقان، امیرمسعود خسروی، محسن محبی، مهدی اکبری نفتچالی، مهدی اصغرپور، فراز قوامی، محمدحسین رضایی، جلال سعادت و بهروز غریب‌پور آواگران این اثر هستند.

همچنین گروهی از هنرمندان تئاتر به ویژه تئاتر عروسکی در این اثر به عنوان صحنه‌یاران و بازی‌دهندگان حضور دارند .

اپرای «عشق» دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران با مدیریت بهروز غریب‌پور است که در راستای بازشناسی بزرگان و قلل اندیشه و ادبیات ایران‌زمین نوشته و همچون آثار پیشین، موسیقی آن بر اساس دستگاه‌ها و ردیف‌های آوازی ایرانی برای تحقق هدف غائی این گروه و خلق اپرای ملی است.

 پوستر این اپرا با طراحی آیرین غریب‌پور ، تایپوگرافی و خوشنویسی محمود وطن‌خواه و همچنین عکاسی احسان نقابت رونمایی شد.

علاقه‌مندان برای تماشای اپرای عروسکی «عشق» می‌توانند از ۵ اسفند ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه و برای رزرو و تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

تئاتر جشنواره بین المللی خوشنویسی عشق تالار فردوسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر