کد خبر: 729725 A

پژوهشکده علوم اسلامی وابسته به بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در فراخوان بهمن ۱۳۹۷ از طریق سامانه جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به پذیرش عضو هیئت علمی پژوهشی می‌کند.

به گزارش ایلنا، پژوهشکده علوم اسلامی وابسته به بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در فراخوان بهمن ۱۳۹۷ از طریق سامانه جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اقدام به پذیرش عضو هیئت علمی پژوهشی می‌کند.

مسئول جذب هیئت علمی پژوهشکده علوم اسلامی با اعلام این خبر گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از سال‌ها پیش، مجوز قطعی تأسیس پژوهشکده علوم اسلامی را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرده است.

جواد علائی افزود: بر اساس تأکیدهای تولیت آستان قدس رضوی، مبنی بر لزوم فعال‌سازی پژوهشکده یاد شده، مجمع عمومی بنیاد پژوهش‌های اسلامی در سال ۱۳۹۶ مقرر کرد نسبت به جذب عضو هیئت علمی اقدام شود؛ از این‌رو اقدامات و مکاتبات لازم با مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفت و برای اولین بار، اعلام نیاز بنیاد پژوهش‌های اسلامی در فراخوان شهریور ۱۳۹۷ در سامانه مربوط ثبت شد.

این مقام مسئول بیان کرد: پژوهشکده علوم اسلامی سه گروه پژوهشی مصوب شامل: گروه فرهنگ، ادب و تمدن اسلامی، گروه علوم قرآنی و فقه جعفری و گروه تصحیح و ترجمه متون اسلامی دارد که ذیل عناوین این گروه‌ها در فراخوان شهریور در یازده رشته، و در فراخوان بهمن در هفت رشته شامل: علوم قرآن و حدیث، سیاست‌گذاری فرهنگی، مدیریت فرهنگی، تاریخ،‌ فرهنگ و تمدن اسلامی،‌ علوم اجتماعی، اخلاق و آشنایی با منابع اسلامی، ادیان و عرفان برای جذب هیئت علمی اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه برای هر یک از رشته‌های یاد شده، شرایطی اختصاصی منظور شده است که متقاضیان می‌بایست بر اساس آن نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند، گفت: دارا بودن تحصیلات حوزوی و مطالعات عمیق اسلامی، شرط الزامی و برخورداری از سوابق پژوهشی حداقل در یکی از حوزه‌های: وحی شناسی، مکاتب تفسیری و حدیثی، واژگان قرآن و حدیث، ارتباطات فرهنگی، تمدن نوین اسلامی، ملل مسلمان، انقلاب اسلامی، شیعه شناسی، سیاست‌گذاری فرهنگی، ارتباطات فرهنگی، تمدن اسلامی، دین و دینداری، اخلاق اجتماعی،‌ گفت و گوی ادیان و مذاهب، عرفان شیعی،‌ از شرایط اختصاصی اعلام شده است.

متقاضیان جذب می‌توانند به وب سایت mjazb.ir مراجعه کنند.

آخرین مهلت جذب هیئت علمی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر