کد خبر: 718170 A

کتاب «مونو/شورایی و گفت‌وگو با مردم» نوشته آریان رضایی شامگاه یکشتبه ۳۰ دی ۹۷ در تئاتر شهر رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، مراسم رونمایی از کتاب «مونو/شورایی و گفت‌وگو با مردم» نوشته آریان رضائی با اجرای حمیدرضا نعیمی و با حضور هنرمندانی چون رضا گوران، کیومرث مرادی، احترام برومند، خانواده زنده‌یاد جواد ذوالفقاری، مهدی شفیعی، سعید اسدی، امیرحسین شفیعی، محسن حسن‌زاده، پریناز آل‌آقا و دیگران شامگاه یکشنبه ۳۰ دی در سالن کنفرانس مجموعه تئاترشهر برگزار شد.

حمیدرضا نعیمی در ابتدای مراسم با طرح صحبت‌های مقدماتی خود درباره کتاب مونو/شورایی و گفت و گو با مردم که از سوی انتشارات افراز روانه بازار کتاب شده است، گفت: این کتاب از آن‌جایی که حاصل تجربیات اجرایی مولف است بسیار ارزشمند بوده که از خواندن آن بسیار لذت بردم.

نعیمی همچنین با بررسی نمایش‌های اخیر آریان رضائی به نقد و بررسی آثار او پرداخت و توضیحاتی درباره شیوه بازیگری در این جنس از تئاتر ارائه کرد.

02

در ادامه رضا گوران برای رونمایی از کتاب روی صحنه آمد و از تجربیات خود در این زمینه برای معرفی آگوستو بوآل در دهه هشتاد در ایران  سخن گفت وی همچنین اشاره کرد که ارزش کار آریان رضائی در برخورد علمی و پژوهشی در آثار اجرایی‌اش است.

وی افزود: ما با دعوت از دستیار فرانسوی بوآل به ایران ورک‌شاپی برگزار کردیم و نمایشی بر اساس شیوه‌های بوآل در کارگاه نمایش تئاترشهر اجرا کردیم.

کیومرث مرادی دیگر سخنران این مراسم بود. وی با اشاره به جملات تاثیرگذاری از کتاب مونو/شورایی به تقد و بررسی کتاب پرداخت و در بخش دوم صحبت‌هایش با ذکر دلایلی تئاتر ستمدیدگان و روش‌های بوآل را یک جریان تئاتری نامید و با طرح پرسش از مهدی شفیعی و احترام برومند و مخاطبان حاضر در سالن ارتباط دوسویه و گفت و گویی ایجاد کرد که طی آن شفیعی و برومند و سایرین نظرات خود را برای جمع مطرح کردند.

03

کیومرث مرادی از تجربه خود پس از تماشای نمایش برلین در شهر تبریز گفت و آریان رضایی را در نقش جوکر ستود چراکه توانست نمایش را در بستر واقع‌گرایی حفظ کند و چالش‌های فروانی در مسیر مشارکت مخاطب قرار دهد.

در ادامه مراسم پیام ویدئویی برنت بلر از چهره‌های مطرح این حوزه در کالیفرنیا برای حاضرین پخش شد.

«مونو/شورایی و گفت‌وگو با مردم» در تئاترشهر رونمایی شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر