کد خبر: 717273 A

همراه با انتخاب آثار یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛

با پایان گرفتن زمان داوری‌ها یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اسامی راه یافتگان به نمایشگاه این دوره از جشنواره در ۹ رشته هنری اعلام شد.

به گزارش ایلنا، درحالیکه روزشمار آغاز به کار یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر کلید خورده است، دبیرخانه این رویداد اسامی راه یافتگان به نمایشگاه این جشنواره را به تفکیک رشته‌ها اعلام کرد.

بنا بر اعلام دبیرخانه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و پس از برگزاری جلسات متعدد داوری توسط ۳۰ داور و ۹ دبیر طی ماه گذشته، ۶۰۴ اثر از ۴۸۵ هنرمند در ۹ رشته هنری به این دوره از جشنواره راه یافتند. بیشترین تعداد آثار راه یافته به نمایشگاه یازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر به ترتیب متعلق به رشته‌های نقاشی، تصویر سازی، خوشنویسی و کارتون و کاریکاتور، عکاسی، مجسمه، نگارگری، گرافیک و هنرهای جدید است. همچنین از نکات قابل توجه این دوره از جشنواره حضور پر رنگ بانوان در میان اسامی پذیرفته شدگان است به طوریکه از ۴۸۵ هنرمند نزدیک به نیمی از هنرمندان (۲۲۳ هنرمند) از میان بانوان هستند.

در مجموع از میان ۶۰۴ اثر از ۴۸۵ هنرمند پذیرفته شده در این رویداد، در بخش تصویرسازی تعداد آثار منتخب ۸۲ اثر از ۶۱ است. در بخش خوشنویسی ۷۴ اثر از ۶۰ هنرمند به نمایشگاه راه پیدا کرد. همچنین در بخش‌های عکاسی و کاریکاتور و کارتون به ترتیب ۷۰ اثر از ۶۶ هنرمند و ۷۴ اثر از ۵۶ هنرمند انتخاب شدند.

 ۳۹ اثر از ۳۰ هنرمند در رشته گرافیک و ۶۸ اثر از ۵۵ هنرمند در رشته مجسمه در نمایشگاه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به نمایش در می‌آید. در رشته‌های نقاشی و نگارگری نیز به ترتیب داوران هر کدام از رشته‌ها ۱۰۵ اثر از ۷۹ هنرمند و ۶۰ اثر از ۴۹ هنرمند را انتخاب کردند. دررشته هنرهای جدید نیز ۳۲ اثر از ۲۹ هنرمند به این دوره از جشنواره راه یافت تا در هر رشته هنرمندان با آثارشان برای کسب طوبای زرین جشنواره به رقابت بپردازند.

اسامی منتخبین راه یافته به این نمایشگاه در سایت جشنواره به نشانی http://www.ivafestival.ir در دسترس علاقمندان و شرکت کنندگان است.

گفتنی است اطلاعات مربوط به رشته سرامیک نیز به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‌می‌‌شود. در این ‌جشنواره سید امیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی دبیری اجرایی را ‌عهده دار ‌هستند.‌

جشنواره تجسمی فجر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر