کد خبر: 698239 A

مدیر اداره کل هنرهای تجسمی در بازدید از ششمین دوسالانه مجسمه های شهری:

مدیر اداره کل هنرهای تجسمی از ششمین دوسالانه مجسمه های شهری بازدید کرد و از این دوسالانه به عنوان رویدادی یاد کرد که آثارش در سطح شهر دیده می‌شود.

به گزارش ایلنا، هادی مظفری (مدیر اداره کل هنرهای تجسمی) در بازدید از نمایشگاه ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری که جمعه ۹ آذرماه در محل موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شد، پس از دیدن آثار گفت: به نظر من یکی از رویدادهای مهم و اثر گذار در حال حاضر در کشورمان برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری است. در دوره‌های پیش در این دوسالانه مسئولیت داشتم و از نزدیک آن را دنبال می‌کنم. ویژگی‌هایی این رویداد را نسبت به سایر رویدادهای مشابه مجزا می‌کند.

وی ادامه داد: در دوسالانه مجسمه‌های شهری، هنرمند می‌داند آثاری که اینجا خلق می‌کند، به فضای شهری وارد می‌شود. بسیاری از رویدادها چنین ویژگی ندارند.

مظفری بیان کرد: سالانه ۲۶۰ جشنواره و رویداد هنری در کشور برگزار می‌شود و بسیاری از آنها روز اختتامیه و با معرفی برگزیدگان به پایان می‌رسد و آثار برگزیده نه دیده می‌شود و نه در دسترس عموم قرار می‌گیرند. اگر این را یکی از ایرادات جدی این رویدادها بدانیم، باید گفت در دوسالانه مجسمه‌های شهری یک اتفاق کم نظیر رخ می‌دهد و آن امکان دیده شدن آثار برگزیده توسط مخاطبان بی شمار در سطح شهر است.

مدیر اداره کل هنرهای تجسمی همچنین گفت: آثاری که امروز در نمایشگاه دیدم از رشد کیفی بسیار خوبی برخوردار بود و نوید بخش این است که مسیر دوسالانه رو به جلوست.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه مجسمه‌های شهری در مقایسه با دیگر شهرهای دنیا در شرایط خوبی به سر نمی‌بریم، اضافه کرد: گرچه در ۱۰ سال اخیر در حوزه مجسمه‌های شهری خصوصا در تهران شاهد اتفاقات خوبی بوده ایم اما معدل مجسمه‌های شهری ما نسبت به دیگر شهرهای دنیا معدل خوبی نیست. این بی ینال هر چه با کیفیت بیشتری به کار خود ادامه دهد و انرژی برگزاری آن بیشتر باشد، برآیند آن در ادامه می‌تواند در تعدیل این معدل کارساز باشد.

41

مجسمه مدیر اداره کل هنرهای تجسمی ششمین دوسالانه مجسمه های شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر