کد خبر: 696577 A

در نامه‌هایی از سوی مونسان انجام شد؛

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در نامه‌هایی جداگانه به استاندار آذربایجان‌شرقی نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری سه اثر تاریخی را به او ابلاغ کرد.

به‌گزارش ایلنا، در نامه‌ علی‌‌اصغر  مونسان به مجید خدابخش استاندار آذربایجان‌شرقی آمده است: «در اجرای بند ۱۲ از ماده ۳ ”قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور“ و مواد مربوطه از ”قانون راجع به حفظ آثار ملی“ مصوب سال ۱۳۰۹ و نظام‌نامه اجرایی قانون آن، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی، تاریخی ”میدان ساعت و آثار پیرامون آن“ واقع در شهر تبریز که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، ابلاغ می‌شود.

محدوده حریم اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، ”تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده“، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

همچنین در دو نامه دیگر از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به «خانه کمپانی و سقاخانه اهراب» و «خانه سلطان القرایی» به استاندار آذربایجان شرقی ابلاغ شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی میراث فرهنگی میدان ساعت تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر