کد خبر: 693173 A

به مناسبت گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و استرالیا یکی از هنرمندان استرالیایی اثری به یاد ماندنی که در آن رفو یک فرش توسط دو رفوگر نشان داده شده است را روی یکی از دیوارهای شهر تهران به تصویر کشید.

به گزارش ایلنا، در مراسم رونمایی از اثر هنرمند استرالیایی که یکی از دیوارنگاره‌های تهران را خلق کرد، اییان بیگز (سفیر استرالیا در ایران) گفت: افتخار می‌کنیم که یک اثر بسیار زیبای هنری که مربوط به هنری ایرانی است توسط هنرمندان استرالیایی در تهران خلق شده‌است.

او با اشاره به اینکه این اثر هنری دیواری به مناسبت گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و استرالیا به تصویر درآمده‌است، ادامه‌داد: این اثر هنری تلاش کرده تا یکی از هنرهای ایرانی را به نمایش بگذارد؛ اثری به یاد ماندنی که در آن رفو یک فرش توسط دو رفوگر به تصویر درآمده که معنی بسیار زیبایی درمورد روابط دوجانبه ایران و استرالیا در خود دارد.

اییان بیگز ابراز امیدواری کرد که این اثر هنری باعث شادی مخاطبین و کسانی که از اینجا گذر می‌کنند، شود چون محصول هنرمندان استرالیایی است که با نگاه خود تلاش ‌کرده‌اند، طراحی و هنر کاملا ایرانی را خلق کنند.

او ادامه داد: این اثر هنری محصول تحقیقی است که روی موضوع هنر ایرانی انجام شده و امیدوارم چنین کارهایی بتواند ایرانی‌ها و استرالیایی‌ها را به هم نزدیک کند.

سفیر استرالیا در ایران با تاکید بر اینکه همکاری‌هایی از این دست بین ایران و استرالیا در جنبه‌های آموزش هنر می‌تواند اتفاق بیفتد، گفت: نقاشی دیواری نوعی تعهد به زیبایی شهری را ایفا می‌کند.

او ضمن تشکر خاص از سازمان زیباسازی به دلیل علاقه‌‌مندی، حمایت و پشتکار برای اجرای این اثر هنری، افزود: امیدوارم بتوانیم فعالیت‌هایی از این دست را بین دو کشور گسترش دهیم.

فینتانت اسکات مگی (هنرمند استرالیایی) که با همکاری گیدو وان هلتن این اثر را برروی دیواری در منطقه ۳ به تصور درآورده در ادامه این مراسم درمورد این کار گفت: این ایده خلاقانه حاصل مغز متفکر این پروژه هنری و فرهنگی همیش لزلی بود که باید از او تشکر ویژه کرد و در عین حال از سازمان زیباسازی به خاطر در اختیار گذاشتن امکانات برای اجرای این کار تشکر و قدردانی می‌کنم.

او با تاکید براینکه این اثر هنری به مناسبت بزرگداشت پنجاهمین روابط دیپلماتیک دو کشور به تصویر درآمده، ادامه‌ داد: من و همکارم گیدو همواره در کارمان به دنبال زیبایی هستیم، برای این پروژه به جاهای مختلفی در ایران سفر کرده و از هنر سنتی ایران عکاسی کردیم و با تحقیق در هنر ایرانی به این نتیجه رسیدیم که نقشی از رفوگران فرش به تصویر درآوریم.

به گفته فنیتان مگلی، هنرمندان استرالیایی پروسه به تصویر درآوردن این نقاشی برای من و گیدو بسیار جالب بود و در نهایت با کمک و راهنمایی هنرمندان ایرانی و سازمان زیباسازی توانستیم این اثر هنری زیبا را از خود در تهران به یادگار بگذاریم.

او گفت: ما در دنیایی زندگی می کنیم که مملو از محصولات صنعتی هستند ولی توجه به کارهای دستی موضوع مهمی است که در این نقاشی برای ما الهام بود.

48

استرالیا نقاشی دیواری سفیر استرالیا هنرمند استرالیایی دیوار نگاره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر