کد خبر: 692646 A

در جریان آتش‌سوزی منطقه پارادیس ایالت کالیفرنیا علاوه بر آسیب‌دیدگی بسیاری از مکان‌های عمومی، خانه تعدادی از ستارگان سینما نیز از بین رفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آتش‌سوزی مهیب ایالت کالیفرنیا و منطقه پاردایس (بهشت) این ایالت که از جنگل‌های این ایالت آغاز شد پس از ده روز خسارت‌های فراوانی را به بار آورده است. تاکنون نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر از شهروندان مجبور به ترک خانه‌های خود شده و برخی از آنان در خیابان‌ها و پارک‌ها و تعدادی در پناهگاه‌های متعلق به سوپرمارکت‌ها چادر زده‌اند. اما همچنان بیش از ۹ هزار آتش‌نشان در حال مبارزه با این آتش‌سوزی هستند. تاکنون نزدیک به ۶۰ نفر بر اثر آتش‌سوزی کشته و بیش از صد نفر هم مفقود شده‌اند.

اما کالیفرنیا؛ ایالتی در غرب آمریکا و کرانه اقیانوس آرام است. این ایالت پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکاست و پس از آلاسکا و تگزاس، سومین ایالت بزرگِ آمریکا از لحاظ وسعت است. کالیفرنیا صنعت فناوری اطلاعات و رایانه‌ای بسیار پیشرفته‌ای دارد به‌طوری‌که شرکت‌های اوراکل، سیسکو سیستمز، اینتل، گوگل، یاهو، شرکت ای‌ام‌دی، سان مایکروسیستمز و نیز شرکت رایانه‌ای اپل و شِوران در این ایالت مرکزیت دارند.

همچنین بسیاری از ثروتمندان و ستارگان هالیوود در این ایالت خانه‌های بزرگ و گران‌قیمت دارند که املاک آنها نیز از آتش‌سوزی در امان نمانده است. ماریا سروس، یکی از بازیگرانی است که خانه‌اش بر اثر آتش‌سوزی از بین رفته است. او به همراه نامزدش لیم همزورد مجبور شدند خانه بسیار مجللشان را تخلیه کنند و جایی جز کالیفرنیا را برای اقامت انتخاب کنند.

نیل یانگ، خواننده کانادایی‌تبار هم خانه خودش را در آتش‌سوزی از دست داده است گرچه این برای دومین بار است که خانه نیل یانگ آتش می‌گیرد.

جرارد باتلر، کیم کارداشیان، گیرمو دل تورو (کارگردان مکزیکی‌تبار)، لیدی گاگا (خواننده) نیز در این آتش‌سوزی خانه‌های خود را از دست داده‌اند. آتش‌سوزی همچنین صحنه فیلمبرداری وست ورد را به‌طور کامل از بین برد.

تصاویر آتش سوزی شهر کالیفرنیا

 منزل کیم کارداشیان قبل از آتش‌سوزی

منزل کیم کارداشیان  که به همراه همسرش در آن زندگی می‌کرد 20 میلیون دلار  ارزش داشت این خانه در حدود 800 متر مربع زیربنا دارد و دارای دو استخر و رستوران مجلل بود.

66

خانه لیدی گاگا قبل از آتش‌سوزی

خانه لیدی گاگا با قیمت 2.5 میلیون دلار و 2 هزار متر مربع یکی از بزرگترین خانه‌های این ایالت است. این خانه یک محوطه بزرگ برای استراحت و ورزش، استخر مجلل داشت.

تصاویر آتش سوزی شهر کالیفرنیا/ خانه ریچارد باتلر قبل از آتش وزی

خانه جرارد باتلر قبل از آتش‌سوزی

تصاویر آتش سوزی شهر کالیفرنیا /خانه ریچارد  بعد  از آتش وزی

جرارد باتلر در جلوی خانه سوخته‌اش

خانه بزرگ جرارد باتلر، بازیگر فیلم 300 نیز در آتش‌سوزی کاملاً سوخت و او که بعد از شروع آتش‌سوزی کالیفرنیا را ترک کرده بود، زمانی که به شهر بازگشت، با خانه سوخته خود مواجه شد.

تصاویر آتش سوزی شهر کالیفرنیا

شهر کالیفرنیا قبل و بعد از آتش‌سوزی

تصاویر آتش سوزی شهر کالیفرنیا

اتومبیل گرانقیمت یکی از ساکنان شهر قبل و بعد از آتش‌سوزی

تصاویر آتش سوزی شهر کالیفرنیا

رستورانی که در آتش‌سوزی  از بین رفت

68

 نمایی عمومی از یکی از مناطق آتش‌گرفته

86

     نمایی از یک منطقه قبل و بعد از آتش‌سوزی

90

     نمایی از هتل هیلتون قبل از آتش‌سوزی

88

    آتش‌سوزی در هتل هیلتون از زوایه‌‌ای دیگر

94

    نمایی از شهر قبل از آتش‌سوزی

93

    نمایی از شهر در زمان آتش‌سوزی

89

            یک خانه مجلل در حال سوختن که صاحب آن حتی فرصت نکرده اتومبیلش را ببرید

92

                 نمایی از یک خانه کاملا ویران شده بر اثر آتش‌سوزی

در ادامه فیلمی از آتش‌سوزی را می‌توانید مشاهده کنید.

حجم ویدئو: 5.25M | زمان ویدئو: 00:00:57
کیم کارداشیان خانه ستارگان هالیوود در آتش سوخت فیلم آتش سوزی کالیفرنیا آتش وسزی خانه ستارگان هالیووود خانه کیم کارداشیان لیدی گاگا خانه لیدی گاگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر