کد خبر: 690352 A

پس از ۱۶ سال مجموعه‌ای از نقاشی‌های سیدمحمد فدوی عصر جمعه ۲۵ آبان در گالری والی به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، به زودی گالری والی میزبان آثاری از سیدمحمد فدوی خواهد بود. فدوی که آثارش به شاعرانگی و هویت ایرانی شهره است در این مجموعه بیش از ۱۵ تابلوی نقاشی را به نمایش می‌گذارد که با تکنیک میکس مدیا بر روی مواد مختلفی مانند چوب، مقوا و بوم اجرا شده‌اند، آثاری که این هنرمند در سه سال اخیر خلق کرده و بر استفاده از وسائل مختلفی غیر از قلم مو تاکید دارد.

سوژه آثار فدوی در این تابلوها بافت کهن شهرهایی مانند کرمان و یزد است، فضای این شهرهای با اصالت ایرانی تبدیل به تابلوهایی شده‌اند که میان رئالیسم و انتزاع در حرکت‌اند.

آخرین نمایشگاه انفرادی فدوی سال ۱۳۸۱ در گالری برگ برگزار شده بود و از آن پس این هنرمند در چند نمایشگاه گروهی شرکت داشت.

سیدمحمد فدوی متولد ۱۳۳۵ و دارای دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تهران است. فدوی عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است و پیش از این به عنوان رئیس دانشکده هنر دانشگاه الزهرا، مدیر گروه هنرهای تجسمی دانشگاه تهران، رئیس موسسه توسعه هنرهای تجسمی، مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و... فعالیت داشته است. او علاوه بر شرکت در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعدد در ایران، آثار خود را در نمایشگاه‌ها یا ورکشاپ‌هایی در اردن، هانوفر، برلین، مراکش و سئول به نمایش گذاشته است.

فدوی سابقه انتشار مقالات متعدد و کتاب‌هایی مانند "تصویرسازی در عصر صفوی و قاجار"،  "مجموعه مقالات اولین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران"، " اتروسک تمدن شگفت انگیز" و " فنون تصویرسازی" را در کارنامه خود دارد.    

نمایشگاه آثار سیدمحمد فدوی ۲۵ آبان تا ۶ آذر هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ برپاست.

نقاشی گالری والی سیدمحمد فدوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر