کد خبر: 689823 A

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی «زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی» در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا دهقان مهرجردی (معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد) از برگزاری یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در این استان خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه در راستای معرفی تولیدات صنایع دستی و فراهم کردن بستر مناسب به منظور ارائه محصولات متنوع برای همه اقشار جامعه بیست و دوم لغایت بیست و ششم آبان‌ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد برگزار خواهد شد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه قرار است در این نمایشگاه به‌صورت تخصصی به معرفی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی پرداخته شود، گفت: از همه استان‌ها برای شرکت در این نمایشگاه دعوت شده تا بتوانند علاوه بر معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی شاخص و بومی خود، با حضور در بخش تخصصی به معرفی محصولات خود در این حوزه نیز بپردازند.

دهقان مهرجردی تصریح کرد: برای هر استان به ازای سهمیه، دو غرفه رایگان به همراه اسکان برای بخش بازرگانی و تخصصی در نظر گرفته شده و همچنین برای هر شهر و روستای ملی و جهانی در حوزه صنایع دستی، غرفه و اسکان رایگان تدارک دیده شده است.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد درباره جزئیات یازدهمین نمایشگاه صنایع دستی استان و همچنین برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در کنار این نمایشگاه توضیحاتی داد و گفت: با توجه به ثبت ملی شهرستان میبد به‌عنوان شهر زیلو و اقدامات انجام شده در راستای ثبت جهانی این هنرصنعت و حضور ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی در استان به همین منظور، قرار شد امسال نیز دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در کنار یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه تمامی محصولات صنایع دستی با تخفیف ویژه عرضه خواهد شد، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی فرصت خوب و مناسبی برای معرفی تولیدات صنایع دستی است و می‌تواند زمینه مناسبی به‌منظور ارائه محصولات متنوع برای همه اقشار جامعه فراهم کند.

یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در استان یزد از ۲۲ لغایت ۲۶ آبان‌ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های استان یزد از ساعت ۱۶ الی ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد و پذیرای علاقه‌مندان به هنر صنایع دستی و نیز عموم مردم است.

صنایع دستی یزد زیلو حصیر و زیراندازهای سنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر