کد خبر: 689269 A

نهمین جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی لندن، ۳ نوامبر به کار خود پایان داد.

به گزارش ایلنا، در پایان رقابت جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن، فیلم بلند «سد معبر» ساخته‌ی محسن قرایی، فیلم مستند «مادر زمین» ساخته‌ی مهناز افضلی، فیلم کوتاه «جادویی» ساخته‌ی بهادر ادب به ترتیب به عنوان بهترین فیلم بلند، مستند و کوتاه شناخته‌شدند و عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به فیلم «دارکوب» تعلق گرفت.

در قسمت ویژه‌ی کودکان نیز، بالغ بر ۱۵۰ کودک رأی خود را برای فیلم خاله قورباغه به صندوق رأی ریختند که با استقبال ویژه‌ای روبرو شد. این فیلم از نگاه تماشاگرانش نمره‌ی ۴.۴ از ۵ را دریافت کرد.

در این رویداد که از ۲۶ اکتبر تا ۳ نوامبر در شهر لندن برگزار شد، ۱۴ فیلم بلند، مستند و کوتاه، در ۵ سینمای مختلف شهر به نمایش در آمدند. آخرین روز از این رویداد با نمایش فیلم خاله قورباغه، ویژه‌ی کودکان و در نهایت پخش فیلم گاو (داریوش مهرجویی) به پایان رسید.

فیلم‌هایی چون خوک (مانی حقیقی)، بدون تاریخ بدون امضا (وحید جلیلوند)، تنگه ابوقریب (بهرام توکلی)، مادر زمین (مهناز افضلی)، عطر داغ (علی ابراهیمی)، اسکی‌بازباز (فریدون نجفی)، در وجه حامل (بهمن کامیار)، سد معبر (محسن قرایی)، دارکوب (بهروز شعیبی)، خاله قورباغه (بخش کودکان)، گاو (بخش سینمای کلاسیک) و منتخبی از فیلم‌های کوتاه، در این دوره از جشنواره به نمایش در آمدند و همانطور که پیش‌بینی می‌شد با استقبال بالای مخاطب مواجه شدند.

مانی حقیقی و ماه‌چهره خلیلی مهمانان ویژه‌ی این دوره از جشنواره بودند که در طول شب‌های جشنواره در کنار تماشاگران به تماشای فیلم‌ها نشستند.

جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی لندن، هر ساله اواخر اکتبر در این شهر برگزار می‌شود.

تقدیر از سد معبر و دارکوب در جشنواره فیلمهای ایرانی لندن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر