کد خبر: 688782 A

تعداد درخواست‌ها در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ١٠ درصد رشد داشته و از ٣ هزار و ١٦٩ در شهریور ماه به ٣ هزار و ٤٨٧ در مهرماه رسیده است.

به گزارش ایلنا، تعداد دستگاه‌های متصل به سامانه در شهریور سال جاری از ٤٥٢ دستگاه به ٤٧٩ دستگاه رسیده است و بیشترین دستگاه‌های متصل از قوه مجریه هستند.

همچنین تعداد دستگاه‌های متصل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مهر سال جاری نسبت به شهریور، شش درصد رشد داشته است.

با وجود این که تعداد پاسخ‌های دستگاه‌ها به درخواست‌های مردمی ١١ درصد رشد را نشان می‌دهد ولی تعداد شکایت‌ها نیز  هشت درصد افزایش داشته است.

درصد پاسخگویی در شهریور  ٧٨ درصد و در مهر ٨٠ درصد بوده که رشد سه درصدی را نشان می‌دهد و میانگین پاسخگویی در هر دو ماه تغییری نداشته و ٥٣ روز بوده است. در حالی که ماده ٨ قانون حداکثر زمان پاسخگویی را ١٠ روز تعیین کرده است.

تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در مهر نیز رشد هفت درصدی را نشان می‌دهد به گونه‌ای که از ٥ هزار و ٩١١ به ٦ هزار و ٣٣٩ نفر ثبت‌نام شده در مهر رسیده است.

شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به آدرس الکترونیکی foia.iran.gov.ir  پس از تکمیل فرم ثبت‌نام و اتمام روند آن درخواست‌های خود را نسبت به ٤٧٩ دستگاه پیوسته به این سامانه ثبت کنند. اسامی این دستگاه‌ها و گزارش پاسخگویی آن‌ها  روی سامانه قابل مشاهده است. 

photo_۲۰۱۸-۱۱-۰۴_۰۹-۲۴-۱۵

سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات دستگاه های متصل به سامانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر