کد خبر: 688721 A

آثاری از رضا بانگیز که با تابلوهای سیاه و سفیدش معروف است و در دنیای هنر ایران به این سری کار شناخته شده در گالری فردا نمایش داده خواهد شد.

به گزارش ایلنا، آثاری از رضا باگیز (هنرمن خوشنام) که آثار سیاه و سفیدش مشهور شده، این بار آثارش را برای نمایش به گالری فردا خواهد برد. در این نمایشگاه نزدیک به ۴۰ اثر از این هنرمند به نمایش درخواهد آمد.

رضا بانگیز متولد سال ۱۳۱۶ تهران است. او فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبا و دارای مدرک درجه یک هنری معادل دکتراست. این هنرمند نقاش با تشکیل نمایشگاه در داخل وخارج از کشور وهمچنین شرکت در نمایشگاه گروهی در داخل وخارج از کشور زمینه فعالیت خود را فراهم آورده است. اخذ بورس مطالعات هنری انگلیس، بورس مطالعات هنری پاریس، بورس مطالعات هنری اروپا در کارنامه فعالیت بانگیز دیده می‌شوند.

شرکت در تمام نمایشگاه‌های دوسالانه نقاشی از دیگر فعالیت‌های وی به حساب می‌آیند. همچنین داشتن جوایز و تقدیرنامه‌ها و بیش از سی سال آموزش هنر زمینه های گوناگون فعالیت وی را نشان می‌دهند. رضا بانگیز به عنوان مدرس هنر، طراحی و نقاشی در دانشکده هنر و معماری و دیگر دانشگاه های کشور همچون دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه الزهرا سابقه تدریس دارد.

وی از شناخته شده‌ترین هنرمندان ایرانی است که بیشتر به کارهای سیاه و سفیدش شناخته می‌شود. او در پس زمینه‌های سیاه و سفید کارهایش در فضایی که بیشتر به تصویرسازی شباهت دارد با خطوطی ساده آدم‌ها را تصویر می‌کند. بانگیز حتی در کارهایی که فضایی انتزاعی تر دارند نیز به همین سادگی کار می‌کند، اشکال هندسی با همان رنگ‌های سیاه و سفید همیشگی نگاه بانگیز، فضای انتزاعی را نشان می‌دهد. موضوع اکثر آثار بانگیز از دل اجتماع و داستان‌های فولکلور گرفته شده و می‌شود در آثار او مردم کوچه و بازار و داستان‌های عاشقانه‌ای چون لیلی و مجنون را دید.

این نمایشگاه از هجدهم آبانماه تا اول آذر در گالری فردا برپا می‌شود و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ مراجعه کنند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان بازدیدکنندگان است.و یا  برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند با تلفن ۸۶۰۷۲۶۰۲ تماس بگیرند.

35

نقاش رضا بانگیز گالری فردا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر