کد خبر: 688022 A

نمایش جان گابریل بورکمان نوشته هنریک ایبسن به ترجمه بهزاد قادری با کارگردانی سعید کریمی و تهیه‌کنندگی محمد حسین سرخو 10 آبان‌ماه در تالار مولوی با حضور هنرمندان و فرهیختگان توسط مهدی سلطانی بازیگر شهیر تاتر، سینما و تلویزیون افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، سلطانی سروستانی که هم‌اکنون عضو هیات‌علمی و استادیار دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران است، پس از افتتاحیه و اجرای نمایش جان گابریل بورکمان گفت: این اثر ماحصل ماه‌ها تلاش و پشتکار بی‌نظیر یک گروه منسجم دانشجویی با تاکید بر محورهای پژوهشی و اصول آکادمیک دانشگاهی است، که منجر به اجرایی توانمند و درخور توجه شده است.

777

در نمایش مذکور، بورکمان معدن‌کار جوانی است که به ریاست بانک می‌رسد و زمانی که تصور می‌کند یکی از دوستان با نفوذش به زن مورد علاقه او دلبستگی دارد به طمع رسیدن به موقعیت‌های بهتر، عشقش را از خود می‌راند و با خواهر دوقلوی او ازدواج می‌کند.

77

بورکمان به اختلاس محکوم مى‌شود و به مدت هشت‌سال به زندان می‌رود و پس از آزادی مجبور می‌شود در خانه‌ای متعلق به خواهر همسرش زندگی خود را کنار همسر و فرزندش که حاضر به دیدن او نیستند در تنهایی و انزوا سپری کند.

66

شایان ذکر است «جان گابریل بورکمان» یکی از نمایشنامه‌های هنریک ایبسن نویسنده نروژی با بازی امیرحسین سرداریان، شادی شاه‌علی، فائزه امیری، ابوالفضل سلحشور، مبین سپاس‌زاده، مریم حاجی‌زاده، شهاب صالحی، معصومه دهقان، نگار نقش‌نژاد، محسن صادقی، سعید بیات، حسین جعفریان، علی رجایی، مجید کشاورز، پرهام عاروان، پویان مهربان، پولاد شعبانی است و از دهم آبان‌ماه همه روزه از ساعت ٢٠/٣٠ توسط گروه هنری مارکیز در تالار مولوی واقع در خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر روی صحنه می‌رود.

44

تالار مولوی جان گابریل بورکمان سلطانی سروستانی هنریک ایبسن محمد حسین سرخو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر