کد خبر: 687760 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

نائب رئیس هیات مرکزی انجمن سینماداران می‌گوید: تعطیلات رسمی و پشت سر هم بودن آنها باعث شده میزان فروش سینماها در این روزها کاهش پیدا کند.

رضا زارعی (نائب رئیس هیات مرکزی انجمن سینماداران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به میزان استقبال مخاطبان از فیلم‌های روی پرده گفت: استقبال از سینماها در شهرستان‌ها نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بسیار بهتر شده و فیلم‌هایی که امسال اکران شده در مقایسه با زمان مشابه در  سال گذشته فروش بهتری داشته‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تعطیلات پشت سرهم به نفع سینما بوده است، گفت: برخلاف تصور عمومی زمانی که روزهای تعطیلی پشت سرهم قرار می‌گیرند میزان استقبال کاهش پیدا می‌کند زیرا اصلی‌ترین تفریح مردم در ایران سینما یا رفتن به مسافرت است و زمانی که روزهای تعطیلی پشت سرهم قرار می‌گیرند، تمایل مردم به مسافرت رفتن بیشتر از سینما رفتن است.

زارعی که مدیریت سینما ساویز کرج را نیز برعهده دارد، با اشاره به استقبال بیشتر مخاطبان از روزهایی که بلیت  سینما نیم بهاست، گفت: در شهرستان‌ها فقط روزهای سه‌شنبه اکران نیم‌بهاست و روزهای شنبه بلیت سینما نیم‌بها نیست. آیین‌نامه صادر شده نیز فقط برای تهران است البته اگر روزهای شنبه نیم‌بها بشود، استقبال از روزهای سه‌شنبه کاهش پیدا می‌کند.

وی  در پاسخ به این سؤال که  استقبال از  روزهای نیم بها نشان‌دهنده قیمت بالای بلیت سینما نیست، افزود: شاید پیش از این قیمت بلیت سینماها بالا بود اما باتوجه به گرانی‌های اخیر قیمت بلیت سینما پایین‌تر از سایر محصولات و به خصوص محصولات فرهنگی است. حتی مردم زمانی که به سالن‌های سینما مراجعه می‌کنند، تصور می‌کنند بلیت سینما مانند سایر محصولات دیگر افزایش پیدا کرده است اما اینگونه نیست.

نایب رئیس انجمن سینماداران همچنین با اشاره به آخرین وضعیت آیین‌نامه جدید سازمان سینمایی و اعتراض سینماداران گفت: درباره آیین‌نامه جدید هیچ نظری از سینماداران گرفته نشده. این آیین نامه بعد از شش ماه بررسی در خانه سینما فقط به انجمن سینماداران ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: کمیته انضباطی که در این آیین نامه طراحی شده یک نهاد جدید است که انجمن سینماداران آن را قبول ندارد. پیش از این اگر کسی در زمان اکران؛ شکایتی داشت در شورای صنفی اکران بررسی می‌شد و نظر نهایی اعلام می‌شد.

زارعی افزود: اینکه شب گروهی بخوابند و صبح یک نهاد جدید در سینما ایجاد کنند و بخواهند به برخی افراد کارت قرمز و زرد بدهند، درست نیست. ما بعد از ابلاغ این آیین‌نامه بندهایی در آن دیدیم که مورد اعتراض بود و به آنها اعتراض کردیم اما ترتیب اثر داده نشد.

انجمن سینماداران رضا زارعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر