کد خبر: 686911 A

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از آغاز پروژه ساماندهی و مستندنگاری ۱۳۰۰ قلم از پوشاک کاخ اختصاصی این مجموعه برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدرحمت اله رئوف حنان (مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران) با اعلام خبر ساماندهی پوشاک کاخ اختصاصی نیاوران گفت: در این پروژه که قریب به دو هفته از  آغاز آن می‌گذرد علاوه بر عکاسی تخصصی از پوشاک، فرم‌های شناسنامه لباس‌ها تکمیل شده ومواردی همچون نیاز به مرمت، شستشو و ... در بررسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

از دیگر اقدامات این پروژه طراحی شماره‌های اموال پارچه‌ای برای دوخت بر روی لباس‌ها است که این امر با هدف حفاظت بیشتر از پوشاک در برابر متصل کننده‌های فلزی و همچنین ماندگاری بیشتر شماره‌های اموالی در حال انجام است.

گفتنی است با گذشت دو هفته از نخستین ساماندهی ۱۳۰۰ قلم پوشاک این کاخ تاکنون بیش از ۱۰۰ دست لباس و بیش از ۶۰ قطعه پارچه و شال از مجموعه پوشاک این کاخ بررسی و کارشناسی شده است.

مجموعه پوشاک کاخ اختصاصی نیاوران شامل لباس‌ها و پارچه‌هایی است که به صورت سفارشی با رودوزی‌های ایرانی طراحی و دوخته شده ودررخت کن و قسمت نمایشی این کاخ نگهداری می‌شود.

کاخ نیاوران پوشاک کاخ اختصاصی نیاوران پوشاک سلطنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر