کد خبر: 685645 A

بیش از چهار هزار فیلم از فیلمسازان خارجی متقاضی حضور در چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد شدند.

به گزارش ایلنا، بیش از چهار هزار فیلم خارجی متقاضی حضور در بخش رقابتی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد شدند که در نهایت از این تعداد، ۴۹ فیلم پویانمایی، ۲۱ فیلم مستند و ۳۴ فیلم داستانی برای شرکت در بخش مسابقه‌ی بین الملل این جشنواره انتخاب شده است.

اثار انتخابی در سه بخش فیلم‌های داستانی، پویانمایی و مستند (شامل مستند علمی ـ آموزشی و مستند به مفهوم عام)  به رقابت خواهند پرداخت.

این فیلم‌ها از ۲۸ کشور از ۵ قاره در مسابقه‌ی بین الملل حضور خواهند داشت که از میان آنها ایتالیا با  ۱۱ فیلم، هند با ۸ فیلم و فرانسه با ۷ فیلم، دارای بیشترین نماینده در این جشنواره هستند.

همچنین از میان ۷۴۰ فیلم ایرانی متقاضی شرکت در چهل و هشتمین جشنواره‌ی بین المللی فیلم رشد، ۱۰۱ فیلم برای شرکت در بخش مسابقه‌ی بین المللی برگزیده شده‌اند که شامل ۸ فیلم بلند داستانی،  ۳۳ فیلم کوتاه داستانی، ۱۹ فیلم مستند و ۴۱ فیلم پویانمایی هستند.

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد را از ۲۵ آبان تا ۲ آذر ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار خواهد کرد.

رقابت ۲۰۵ فیلم ایرانی و خارجی در جشنواره بین المللی فیلم رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر