کد خبر: 684443 A

استانداری بوشهر با پیشنهاد انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر برای ساخت یک سالن در مجموعه تئاترشهر این شهر موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جهانشیر یاراحمدی (رییس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر) با اعلام خبر موافقت استانداری بوشهر برای اضافه شدن یک سالن به مجموعه تئاترشهر بوشهر، گفت: پیگیری‌های مستمر دوساله درباره تبدیل سالن روباز مجتمع فرهنگی هنری بوشهر به یک سالن مسقف، سرانجام نتیجه داد و به‌زودی تغییر کاربری آغاز خواهد شد.

یاراحمدی اضافه کرد: سالن روباز به دلیل شرایط جوی بوشهر در طول سال کمترین استفاده ممکن را دارد به طوری که در طول عمر بیست ساله‌اش، به ندرت از آن استفاده شده است. به همین دلیل دو سال پیش پیشنهاد دادیم تا این فضای خوب با مسقف کردن تبدیل به سالنی شود که بشود در تمام طول سال از آن استفاده کرد.

15

رئیس انجمن هنرهای نمایشی بوشهر یادآور شد: با پیگیری‌های مستمر اداری و دعوت از متخصصان و مهندسان سالن‌های تئاتر از تهران طرح و نقشه‌های اولیه تهیه شد و در اختیار معاونت عمرانی استانداری قرار گرفت و پس از بررسی‌های کارشناسان، موافقت شد که این کار انجام شود.

یاراحمدی درباره ادامه این روند تا ساخت سالن اشاره کرد: قطعا، ساخت و ساز و چگونگی‌اش در اختیار ما نیست، امیدوارم بتوانیم همه ناظر باشیم که این فضای خوب تبدیل به یک سالن درخور و شایسته شود. هم‌اکنون از طرف استانداری کار به اداره ارشاد سپرده شده تا از این طریق پیمانکار مشخص و معرفی شود. امیدوارم کار به پیمانکاران کاربلد سپرده شود که در حوزه ساخت سالن‌های تئاتر تخصص و تجربه دارند.

او ادامه داد: این سالن با نزدیک به چهارصد صندلی سالن نسبتا بزرگی برای اجراهای نمایش خواهد بود. طرح و نقشه‌های اولیه این سالن توسط مهندس پناهی که در این حوزه تجربه فراوان دارد تهیه شده است. امیدوارم در کمترین زمان ممکن این سالن در اختیار جامعه هنری قرار گیرد و آثار ماندگاری در آن روی صحنه برود.

16

17

14

بوشهر جهانشیر یاراحمدی ساخت یک سالن در مجموعه تئاتر شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر