کد خبر: 684210 A

«حرفه‌ای امروز» عنوان طرح ابتکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از اوایل مهرماه برای ارتقای کیفی مطبوعات به‌اجرا درآمده است.

به گزارش ایلنا، «حرفه‌ای امروز» عنوان طرح ابتکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از اوایل مهرماه برای ارتقای کیفی مطبوعات به‌اجرا درآمده است.

از آنجاکه تولید محتوای باکیفیت یکی از هزینه‌برترین بخش‌های صنعت روزنامه‌نگاری و کاهش هزینه‌های مربوط به آن یکی از نخستین واکنش‌های مدیران به مشکلات اقتصادی است، لزوم حمایت‌های دولت در اجرای سیاست‌های تشویقی برای جلوگیری از تنزل کیفیت و ارتقای کیفی محتوای روزنامه‌های کشور بیش از پیش احساس می‌شود.

بر این اساس، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی از اواسط مهرماه امسال، طرحی خلاقانه با عنوان «حرفه‌ای امروز» را در حمایت مادی و معنوی از محتوای با کیفیت روزنامه‌های کشور اجرا می‌کند. در این طرح هر روز بهترین محتوای روزنامه‌های کشور انتخاب و تقدیر می‌شود. همشهری، صبح‌نو، آفتاب یزد، شهروند، قانون، اعتماد، هفت صبح، سازندگی، بشارت‌نو، جوان، کائنات، جمله، گل، توسعه‌ایرانی و همدلی عناوین روزنامه‌های برگزیده این طرح از زمان اجرا تاکنون است.

با توجه به‌اینکه درپی اجرای این طرح طی هفته‌های گذشته، فضای رقابتی بین روزنامه‌ها ایجاد شده و انگیزه مدیران رسانه‌ای برای ارتقای کیفی محتوای تولیدی به‌نحو محسوسی بالاتر رفته باید اذعان داشت درصورتی‌که روند داوری آن از شفافیت لازم برخوردار باشد و مجریان این طرح، تداوم و پویایی لازم را سرلوحه کار خود قرار دهند در آینده‌ای نزدیک شاهد اثرات مطلوب این ابتکار وزارت ارشاد در ارتقای کیفی روزنامه‌های کشور خواهیم بود.

چه روزنامه‌هایی برنده «حرفه‌ای امروز» شدند؟
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر