کد خبر: 684153 A

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی گفت: طرح سینما امید به عنوان یکی از طرح‌های توسعه‌ای سازمان سینمایی وبا هدف توسعه عدالت فرهنگی و افزایش ناوگان نمایشی سینمای کشور به صورت پایلوت امسال در سه شهر ازجمله ایرانشهر در قالب یک پردیس ۳ سالنه اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، رمضانعلی حیدری خلیلی پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی اجرای طرح سینمای امید در شهرداری  ایرانشهر گفت: طرح سینما امید در شهرهای بدون سینما و با جمعیت بالای 20 هزار نفر اجرا می‌شود و در این طرح شهرهای ایرانشهر، ایلام و بندرگناوه به عنوان پایلوت هستند.

وی اظهارداشت: طرح سینما امید با سازه سبک در بوستان‌های مرکزی شهرهای مورد نظر در زمینی به مساحت یک هزارمتر مربع احداث و در مدت سه ماه بعد از تحویل زمین و تهیه نقشه به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور گفت: پس از انتخاب زمین، تائید کارشناسان فنی، تهیه نقشه و صدور مجوزهای لازم مبلغ هفت میلیارد ریال اعتبار بلاعوض به این طرح اختصاص داده خواهد شد و براساس تفاهم‌نامه با توجه به پیشرفت فیزیکی به شهرداری در سه قسط پرداخت می‌شود.

وی افزود: شهرداری‌ها یکی از ارکان اصلی تضمین کننده اجرای این طرح محسوب می‌شوند و همکاری و همدلی آن مجموعه با متولیان امر ازجمله تأمین زمین ضروری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز گفت: مرحله نخست طرح سینما امید در سه شهر از استان‌های کشور با جمعیت بالای ۲۰ هزار نفر با هدف ایجاد امید و نشاط اجرا می‌شود.

حسین مسگرانی ادامه داد: در سیستان وبلوچستان این طرح در شهرستان ایرانشهر با توجه به بافت جمعیتی و برای ایجاد روحیه نشاط وامید اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: طراحی و نقشه طرح سینما امید از سوی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود و شهرداری به عنوان بهره بردار ساخت آن را برعهده دارد.

طرح سینما امید در شهرستان ایرانشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر