کد خبر: 681163 A

آثار نقاشی داریوش هوشمند (پزشک متخصص اطفال) با عنوان «خیال طبیعت» برای نخستین بار در ایران به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، آثار نقاشی داریوش هوشمند (پزشک متخص اطفال) ساکن آمریکا برای نخستین بار در ایران در نمایشگاهی با نام «خیال طبیعت» «Impression of the landscape» در گالری کاما به نمایش درمی‌آید.

نمایشگاه نقاشی «خیال طبیعت» در واقع اولین نمایشگاه این هنرمند در ایران است که در آن ۱۶ اثر از این هنرمند به نمایش در می‌آید؛ اثر «اطاق نقاش» که این هنرمند از دوره دانشجویی اش در تبریز به تصویر کشیده و در دومین بینال نقاشی برگزیده شده نیز در این نمایشگاه به نمایش در خواهد آمد.

تاکنون نمایشگاه‌های متعددی از آثار دکتر داریوش هوشمند در آمریکا برپا شده است اما «خیال طبیعت» نخستین نمایشگاه این هنرمند در ایران است.

در استیتمنت نمایشگاه آثار نقاشی داریوش هوشمند آمده است:

«رنگ‌ها را بر روی کاغذ می ریزم و با تغییر مسیر رنگ‌ها در جهات مختلف پدیده‌ای بوجود می‌ا‌‌ید، سپس این پدیده خشک گشته و اثری با سلیقه ی نقاش خلق و ایجاد می‌شود. در نتیجه آبستره‌ای از طبع و طبیعت تولید می‌شود. در این دوره کاری بر خلاف نقاشی‌های گذشته که نقاش سلیقه خود را ابداع می‌کرد خلق آثار جدید و حاصل آن قابل پیش بینی نیست، به این سبک “pouring” گویند یعنی ریختن و پاشیدن رنگ‌ها، مخلوط کردن و جاری شدن آنها با تکان کاغذ نقاشی به اطراف آن، جهانی رنگین و شاعرانه و زیبا ظاهر می‌شود...

نمایشگاه نقاشی «خیال طبیعت»«Impression of the landscape»  از روز جمعه ۲۷ مهر به مدت پنج روز در گالری کاما برپاست علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به خیابان پاسداران، گلستان ١٠، پلاک ۴۴، ساختمان فرین، واحد ٢ گالری کاما مراجعه کنند.

خیال طبیعت گالری کاما آثار نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر