کد خبر: 681016 A

منیژه حکمت با انتشار نامه‌ای مطرح کرد:

منیژه حکمت با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به مسئولان سینمایی گفت که نگرانی اصلی‌اش درباره ظهور یک روند معیوب و فسادآور در اکران فیلم‌هاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منیژه حکمت (کارگردان فیلم جاده قدیم) با انتشار یک نامه سرگشاده، خطاب به مدیران سازمان سینمایی و کارگروه اکران نوشت:

شورای اکران بعد از بررسی و درخواست مدرک و سند از من به خاطر تخلف در اکران قیلم " جاده قدیم " رأی به عدم تخلف در این مورد داد. مسئله فیلم من نیست اصلاً یک فیلم ویک سالن و یک سانس نیست.

مسئله ظهور یک روند معیوب و فسادآور است که باعث شده فیلم‌های جدی ما در محاق قرار بگیرند. این شما را به فکر نمی‌اندازد؟ نمی‌خواهید فکری به حال این موضوع بکنید؟ از من می‌خواهید مدرک ارائه کنم. چه مدرکی؟ که چه چیزی را بر شما ثابت کند؟ روابط ناسالم پخش و اکران را؟ شما تبعات تصمیم‌های این شوراها را نمی‌بینید؟ عوارض این نابرابری و به حاشیه راندن سینمای جدی را مشاهده نمی‌کنید؟

فرض کنید من مدرکی بیاورم که نشان دهد سالنی را ناروا از من گرفته‌اند یا فیلم مرا در سانس‌های مرده نمایش داده‌اند، آنوقت شما چه می‌کنید؟ یک نمایش در یک سینمای خوب به من صدقه می‌دهید؟ این طور عدالت برقرار می‌شود؟

این نمایش مضحک ارائه مدارک و اسناد را تمام کنید. پول فاسد سینما را فراگرفته، آیا شما مدرکی دارید؟ سینما به نفع یک جریان انحصارطلب مصادره شده است. آیا سندی وجود دارد؟ اگر همچنان برای بهبود اوضاع منتظر سند و مدرک هستید، به شما بگویم بیهوده به انتظار نشسته‌اید. سندی وجود ندارد و اگر هم باشد، قطعاً دست امثال من به آن نمی‌رسد.

ولی این نشانه تبرئه شما نیست، خود بهتر می‌دانید که چه بر سر سینما آورده‌اید و فرجام کار کاملاً" روشن است اگر نخواهیم کتمان کنیم.

سازوکاری بنیاد نهاده‌اید که فساد می‌زاید و سینما را نابود می‌کند. در این شرایط طلب مدرک وسند بیشتر به شوخی می‌ماند شما می‌توانید خکم برائت خود و دوستانتان را صادر کنید و از این عدالت پروری خوش باشید.

اگر امثال من فریادی می‌زنند برای نفع شخصی نیست بلکه از آن روست که شاید تلنگری باشد برای شما قبل از اینکه همه چیز از دست برود، البته اگر هنوز اراده‌ای برای اصلاح باقی مانده باشد. فقط بدانید لاپوشانی ناکارآمدی و فساد تخلف نیست بلکه خیانت است

سازمان سینمایی منیژه حکمت فیلم جاده قدیم کارگروه اکران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر