کد خبر: 680126 A

رئیس مرکز هنرهای نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری سوگواره نمایش‌های خیابانی ایثار همزمان با راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در آبان و همزمان در مناطق مرزی استان ایلام خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد لارتی با اشاره به لزوم توجه به اهمیت و نقش به سزای هنر در ترسیم وقایع و مفاهیم ارزشمند دینی به‌خصوص واقعه کربلا و حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی، برگزاری سوگواره نمایش‌های خیابانی ایثار هم‌زمان با راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را فرصتی برای به تصویر کشیدن مظلومیت شهدای کربلا و شهدای دفاع مقدس و خانواده‌های معظم‌شان دانست و افزود: ما در سال‌های گذشته همایش‌های مختلف تئاتر خیابانی را در سالروز گرامی‌داشت روز شهید در اسفند ماه برگزار می‌کردیم. این برنامه فرهنگی با حضور جمع کثیری از هنرمندان و مخاطبین در استان ایلام و مناطق مرزی برگزار خواهد شد.

فراخوان نخستین سوگواره تئاتر خیابانی ایثار:

(ویژه راهپیمایی عظیم حسینی)

بنیاد شهید و امور ایثارگران همگام با مردم سوگوار در پیاده‌روی پرشور و شعور اربعین حسینی  نخستین سوگواره تئاتر خیابانی را از تاریخ ۵لغایت ۸ آبان سال جاری و در استان ایلام برگزار می‌کند. لذا از عموم گروه‌های تئاتر خیابانی درقالب‌های اجرایی مختلف و نقالی، پرده‌خوانی، مقتل‌خوانی، موکبی دعوت می‌شود تا آثار خود با محوریت‌های اعلام شده به دبیرخانه سوگواره به آدرس : تهران _خیابان طالقانی _خیابان ملک‌الشعرای بهار معاونت فرهنگی آموزشی طبقه دوم _اداره‌کل امور هنری – اداره هنرهای نمایشی ارسال کنند.

نکته: باتوجه به برگزاری نخستین دوره سوگواره اولویت پذیرش با گروه‌هایی بومی و هم‌جوار محل برگزاری سوگواره خواهد بود.

_از هر گروه فقط یک اثر جهت بازبینی پذیرفته می‌شود.

_به گرو‌ه‌های راه یافته به سوگواره براساس شرایط مسافت، تعداد نفرات، آکسسوار کمک هزینه‌ای به رسم هدیه و تبرک این حرکت حسینی اعطاء خواهد شد.

موضوعات:

۱_روایت‌ها و داستان‌هایی از پیاده‌روی اربعین حسینی

۲_نگاه نو و خلاقانه در شناخت واقعه عاشورا به نسل جوان

۳_قیام عاشورا و مدافعان حرم.

۴_فرهنگ ایثار و شهادت

۵_ ایثار اجتماعی

 گاه‌شمار:

۱_ارسال آثار تا ۲۹مهر ۹۷

۲_اعلام نتایج بازبینی دوم آبان ۹۷

۳_برگزاری سوگواره ۵ الی ۸ آبان ۹۷

مدارک عمومی:

۱_سه حلقه DVD نمایش

۲_تصویر کارت ملی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن دبیرخانه سوگواره (۸۸۳۰۵۷۶۵) تماس بگیرید.

سوگواره نمایش‌های خیابانی ایثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر