کد خبر: 680104 A

نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفتادمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت از برپایی بیش از 20 نشست کاری با ناشران خارجی برای خرید و فروش حق نشر (کپی‌رایت) کتاب خبر داد.

 به گزارش ایلنا، سعیده ارگانی با اعلام این خبر گفت: «تا روز دوم ۲۱ جلسه‌ی کاری با نمایندگانی از کشورهای آلمان، فرانسه، انگلیس، کره جنوبی، بنگلادش، ایتالیا، مالزی، کانادا و... برگزار و درباره‌ی خرید و فروش کپی‌رایت مذاکراتی انجام شد».

کارشناس مسوول حوزه کتاب امور بین‌الملل کانون هم‌چنین اضافه کرد: برخی از این دیدارها نیز مربوط به تأمین کتاب‌های مورد نیاز کتاب‌خانه‌ی مرجع کانون بود.

ارگانی با اشاره به نشست اعلام نامزدهای دریافت جایزه آستریدلیندگرن یادآور شد: از ایران ۷ نامزد معرفی شده‌اند که در میان‌آن‌ها هوشنگ مرادی کرمانی و کتاب‌خانه‌های سیار نامزدهای کانون برای دریافت این جایزه هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: امسال برای اولین بار در حاشیه‌ی نمایشگاه کتاب فرانکفورت نمایشگاهی اختصاصی برای ناشران کودک در نظر گرفته شده است که به پیشنهاد خانم بیرجیت فریک از مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت، دو کتاب کانون با عنوان «پسرک پرنده قطار» و «ماه بود و روباه» که پیش از این به زبان انگلیسی منتشر شده در این بخش به نمایش در آمده است.

هفتادمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت طی روزهای ۱۸ تا ۲۲ مهر ۱۳۹۷ (۱۰ تا ۱۴ اکتبر ۲۰۱۸) در کشور آلمان برپا شده و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این دوره کتاب‌های صوتی و تصویری، کتاب‌های انگلیسی، مجموعه‌ی نیاکان ما و برگزیده‌ی آثاری که تاکنون حق نشر آن‌ها را از ناشران خارجی خریداری کرده را به نمایش گذاشته است.

مذاکره کانون در فرانکفورت برای خرید و فروش حق نشر کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر