کد خبر: 677414 A

یادداشت حبیب احمدزاده؛

احمدزاده می‌گوید متولیان حکیم فرهنگیبه جای امنیتی کردن موضوعات با ایجاد فضای همدلی با هنرمندان صحبت کنند.

به گزارش ایلنا، حبیب احمدزاده با انتشار یادداشتی به عملکرد حمید فرخ‌نژاد و دفاع از وی پرداخت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

چند روزی است که مباحثه نسبتاً تندی بین  آقای علیزاده و حمید فرخ نژاد  هنرمند دوست داشتنی در فضای مجازی در جریان است که نظرات موافق و مخالفی را بدنیال داشته است  

اگر در این مورد ناچار و مجبور به اظهار نظر شده‌ام تنها دلیلش   شاهد بودن بر امری است که وظیفه اخلاقی هر انسانی حکم می‌کند که  این مشاهده  را با هر هزینه‌ای اعلام  کند  تا خدای ناکرده حقی،  ناحق نشود.

بنده به مباحث  و سلایق سیاسی مطرح شده  بین این دو بزرگواردر حال حاضر  کاری ندارم با آنکه  کاملاً با این مسئله که باید سرمنشأ افشای حقوق بگیری  شبکه‌های ماهواره‌ای از عربستان و آمریکاافشا شود  موافق هستم  دقیقاً می‌دانم که شبکه گسترده‌ای از عوامل  مریم رجوی از آلبانی با پول بن سلمان و جان بولتون، پشت دستگاه‌های رایانه نشسته و با آیدی ایرانی، کارزار سایبری برعلیه کشورمان با هدف تفرقه  را راه اندازی و اداره می‌کنند

این بنده کمترین همیشه به حمیدخان و دوستان دیگر عرض کرده‌ام که هیچگاه مطلبی نخواهم نوشت که دل سرباز سرمرز را چنان سرد کند که توان مدافعه از حریم کشورش در مقابل امثال داعش را نداشته باشد

معتقدم که باید سعی کنیم با عمل صحیح خود با بلاهت داخلی و خباثت خارجی مقابله کرده و خود ناخواسته جزئی از این جریان نشده وخدای ناکرده مروجشان نشویم.

دربحث های مطرحه بین این دونفر، انتقادی به اقای فرخ نژاد درباره عدم کمک به مردم شهرش شده بود که آن را حمل بر بی اطلاعی  گوینده می‌دانم.

این برادر کوچکتان  به عنوان واسط در جریان هستم که  هیچگاه و در هیچ زمانه‌ای نبوده است  که جناب  حمیدخان  فرخ نژاد دست خیر برای کمک به مردم شهرش  و حتی غیر شهرش نباشد. بارها برای کمک به صدها موضوع با درخواست و بی درخواست، بدون هیچ سرو صدای تبلیغاتی  به یاری مالی و معنوی برخواسته، همین چند مدت پیش بود که برای تهیه یکصد و پنجاه ویلچر جهت تجهیز بعضی مراکز پزشکی و نیز مردم سالمند و تهیدست  و پیر روستاهای آبادان و خرمشهر با همکاری سردار مکی یازع،  دست بکار شده و تمامی هزینه‌ها را خود پرداختند.

تجهیزیکی از  آسایشگاه‌های کودکان معلول و عقب افتاده در آبادان، خرج عمل بسیاری از افراد نیازمند، کمک در ماجرای بی آبی  شهر و... بسیاری از امور ریز و درشت دیگر، که به دوستان پیگیر تاکید داشتند که هرگز نام کمک کننده افشا نشود. درست به مانند کارهای ناپیدای دیگر هنرمندانی همچون پرستویی، کیانیان، معتمد آریا و.....

عشق این هنرمند به شهرش را با برادررزمنده اش مرحوم دکتر فرهاد فرخ نژاد می‌توانم قیاس کنم که در هشت سال دفاع مقدس قبضه چی خمپاره اندازهایی بود که با کمترین امکانات از شهر دفاع می‌کردند. عشق  و علاقه شدید  حمید فرخ نژاد  به شهدایی همچون  شهید دریاقلی و بخصوص شهید مدافع حریم و حرم، سعید سیاح طاهری را همگان می‌دانند  و می‌توانند در صفحات مجازی بیابند..

به نظرم این بحث تنها به یک علت ادامه دار شده که همانا نداشتن متولیان حکیم فرهنگی و حکم  دانا بر رأس امورمشورتی هنرمندان  است تا صرفاً با رفاقت و شنیدن درد دلها و ایجاد  فضای همدلی  و اقناع با منطق و (نه امنیتی کردن طبق معمول موضوعات)  فرصت را از دست دشمنان قسم خورده این کشور بگیرند.

جنابان  علیزاده و فرخ نژاد

اگر همه با  احترام به تمامی  سلایق و  استوار بر  اصل موضوع  عظمت  کشورمان  و مردمانمان درکنار هم باشیم و همگی با حفظ انصاف، صرفاً بحث کنیم برای ایرانی بهتر، که در غیر اینصورت  تجربه تاریخ نشانمان داده که  دل  بیگانه و بیگانه پرست برای مردمان  کشورمان  نمی‌سوزد.که خدای ناکرده با مکر بیگانه  ،  اگر ایرانی نباشد، دیگر دلیلی برای ادامه  بحث برسر چگونگی اداره این کشور شیران  نیزوجود نخواهد داشت.

و میدانم  که هر دو  شما و ما، در آن صورت  از خدای  خود تنها یک خواسته  خواهیم داشت که ما نیز در آن روز نباشیم و تجربه  مکرر تاریخ ایران  تاکنون نشان داده که دشمنان،  این آرزوی محال  را با خود به گور خواهند برد.اگر که همه با هم باشیم.

حمید فرخ نژاد حبیب احمد زاده متولیان حکیم فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر