کد خبر: 675130 A

هیئت مدیره بنیاد رادی، حمیده بانو عنقا، فریندخت زاهدی، آرش رادی، هادی مرزبان، فرامرز طالبی، بهروز محمودی بختیاری، شهرام کرمی و بهزاد صدیقی به مناسبت دهم مهر هفتادونهمین زادروز اکبر رادی پیامی را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، متن پیام به شرح زیر است:

«دهم مهر سال ۱۳۱۸ اکبر رادی رشت را، ایران را و جهان نمایشنامه‌نویسیِ فارسی را به ظهور خود آراست. ۶۸ سال با نجابت و خلاقیت زیست و معصومانه و محترمانه هم آسمانی شد.

اکنون یازده سال است که ایران، اکبر رادی ندارد. یازده سال است که ادبیات نمایشی فارسی، یکی از قلل شامخ و استوار نویسندگی خود را در آسمان‌ها می‌جوید و یازده سال است که دلتنگیِ حضورش در فضاهای هنری کشور بازتاب دارد. با این وجود، بیش از نیم قرن است که «حضور» پررنگ او را احساس می‌کنیم، و با دو دیده دیدیم که او «مرد نکونام» تئاتر ایران است که به اعتبار همین نکونامی و اجتهاد حضرت سعدی، «نمیرد هرگز».

امتداد حیات او را از این پس در خوانش و اجرای آثارش خواهیم دید و زادروز معنوی او را همواره پاس خواهیم داشت. تولد او، تولد نجابت و مهربانی است؛ آنچه جامعه ما بدان سخت محتاج است. درود بر او که آمدنش به تئاتر ایران بسیار افزود؛ و چون اویی را رفتن نیست.

هیئت مدیره ی بنیاد اکبر رادی:

حمیده بانو عنقا، فریندخت زاهدی، آرش رادی، هادی مرزبان،  فرامرز طالبی، بهروز محمودی بختیاری، شهرام کرمی و بهزاد صدیقی»

عکس از بهنام صدیقی

ادبیات ایران تولد جهان هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر