کد خبر: 672177 A

نمایش نشانه‌ها به نویسندگی و کارگردانی مانلی شجاعی‌فرد در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، فیروزه فیاض بخش تهیه‌کننده نمایش «نشانه‌ها» است و مازیار فکری ارشاد مدیریت پروژه و مشاوره کارگردانی آن را برعهده دارد. تاکنون حضور مهدی کوشکی، مرتضی اسماعیل کاشی، رویا بختیاری، مهدی بوسلیک، محمدحسین صفری و شراره رنجبر در جمع بازیگران نمایش قطعی شده است.

در توضیح این نمایش آمده است: «نشانه‌ها» کنکاشی است در جریان زیست بشری در گذر زمان.  فلسفه زندگی و در انتها رسیدن به ایستگاه مرگ تعاریف متعددی دارد که در قالب یک نمایش نمی‌گنجند. نمایش "نشانه‌ها" بخش کوچکی از این تعاریف را در قالب ساختارهای جدید نمایشی در معرض دید مخاطب می‌گذارد. پرسشی که "نشانه‌ها" مطرح می‌کند این است که چرا انسان برای رسیدن به مرگ و نیستی چنین رقابت پرشتابی را در پیش گرفته است؟ آدم‌ها در این مسابقه قادرند تا هرچه در مسیرشان قرار می‌گیرد و با منافع‌شان هم‌سو نیست را کنار بزنند. این همه شتاب در مقابل چه چیز؟ هیچ! آدم باشیم و آدم بمانیم.

نمایش «نشانه‌ها» آبان و آذر امسال در سالن شماره یک پردیس شهرزاد روی صحنه می‌رود.

سایر عوامل نمایش عبارتند از: طراح نور، صدا و مَپینگ: رضا حیدری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: مهدی بوسلیک، طراح گریم: نوید فرح مرزی، طراح لباس: سهیلا شجاعی، طراحی صدا و انتخاب موسیقی: طاها افشین، مدیر تبلیغات و مشاور رسانه: مریم نراقی، عکس: احسان نقابت- محمودرضا فتاحی، گروه مَپینگ: دکتر علیرضا نشری- امیر نشری.

مانلی شجاعی فرد کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، فعالیت حرفه‌ای را با چهره‌پردازی در واحد گریم بانوان صداو سیمای مرکز گیلان آغاز کرد. پس از تجربه منشی‌گری صحنه و دستیار اولی کارگردان در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی، به ساخت فیلم‌های داستانی و مستند کوتاه مشغول شد. شجاعی‌فرد سپس در گروه فیلم‌برداری آثار فیلم‌سازانی چون عبدالرضا کاهانی، روح‌الله حجازی، محمدعلی سجادی، پوران درخشنده، سامان سالور و امیر توده روستا حضور یافت. او در سال ۹۰ نخستین فیلم بلند خود با نام "میگرن" را بر اساس فیلمنامه ای نوشته خود کارگردانی کرد. "میگرن" در سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و لوح تقدیر بهترین کارگردانی بخش فیلم‌های اول را از آن خود ساخت. نمایش "نشانه ها" نخستین تجربه شجاعی‌فرد در تئاتر است.

تئاتر جشنواره فیلم فجر رسانه فلسفه موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر