کد خبر: 672043 A

نمایشگاهی از آثار ناصر اویسی، جمعه ۶ مهر در گالری ۴ افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاهی از آثار  ناصر اویسی با عنوان مجموعه «آبی‌های ناصر اویسی» شامل نقش‌های معروفی چون خورشید خانم و اسب‌های این هنرمند است، جمعه ۶ مهر ساعت ۱۶ در گالری ۴ افتتاح می‌شود.

آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود، برای این نمایشگاه خلق شده‌اند و مجموعه‌ای را با عنوان آبی‌های ناصر اویسی تشکیل داده‌اند. در این نمایشگاه ۲۴ اثر شامل ۱۲ اثر  بزرگ و ۱۲ اثر متوسط و کوچک از این هنرمند نامی به نمایش درمی‌آید که بیشتر آن‌ها برای اولین بار است که رونمایی می‌شوند.

ناصر اویسی متولد سال ۱۳۱۳ و زاده تهران است. او در سال ۱۳۳۵ از دانشکده حقوق دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و بعدها در رم، راه هنر را در پیش گرفت. او از سال ۱۹۵۰ تاکنون نمایشگاه‌های بسیاری در سراسر جهان برگزار کرده است که از آن جمله می‌توان به نمایشگاه‌های مشترکش با سالوادور دالی، پیکاسو، دابفت، فلیکس و شاگال اشاره کرد.

اویسی همچنین، جوایز متعددی را از بی ینال‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی کسب کرده است. آثار او در موزه‌های آتن، بارسلونا، بلگراد، بروکسل، رم، تهران، مادرید، نیویورک، پاریس، لندن، زوریخ، برلین و ... نگهداری می‌شود.

ناصر اویسی یکی از بزرگان هنر ایران است که آثارش همواره مورد توجه سلایق مختلف قرار گرفته است. او جلوه دیگری از فرهنگ ایران را با تلفیق سنت و مدرنیسم در آثارش به نمایش گذاشته که مورد استقبال قرار گرفته است، راهی برای نشان دادن فرهنگ ایرانی از دریچه‌ای شخصی که به چشمی جهانی دیده شده است. او از سال ۱۳۳۵ که نخستین نمایشگاهش را برپا کرد، تاکنون حضور جدی و پر رنگی در هنر تجسمی ایران و جهان داشته است. ناصر اویسی سال‌هاست که در ویرجینیا آمریکا زندگی و نقاشی می‌کند.

افتتاحیه این نمایشگاه جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۲۱ است و این نمایشگاه تا ۲۶ مهر ادامه خواهد داشت. علاقمندان می‌توانند برای دیدن این آثار  همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۱ به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، گوچه اشراقی، شماره ۴ مراجعه کنند.

ناصر اویسی آبی‌های ناصر اویسی گالری ۴ نمایشگاه‌های بین‌المللی خورشید خانم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر