کد خبر: 671595 A

فاز دوم استحکام بخشی ایوان غربی مجموعه جهان تخت سلیمان با همکاری هیات آلمانی و پایگاه جهانی تخت سلیمان از هفته پیش آغاز شده و قرار است پایان مهر ماه به اتمام رسد.

به گزارش ایلنا، مظفر عباس زاده (مدیر پایگاه جهانی تخت سلیمان) با اعلام خبر آغاز استحکام بخشی ایوان غربی مجموعه گفت: این عملیات بر اساس یکی از مفاد تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه درسدن آلمان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت می‌گیرد و شامل تزریق ملات و اقدامات حفاظتی در راستای استحکام بخشی ضلع شرقی دیوار شمالی ایوان غربی است.

 عباس زاده افزود: سنگفرش جاده منتهی به تخت سلیمان از سه راه بندی به طول ۴۰۰ متر ، مستند نگاری و تهیه نقشه های وضع موجود با فتوگرامتری، استحکام بخشی اندودها و تزئینات وابسته به معماری مجموعه را از دیگر اقداماتی برشمرد که همزمان در تخت سلیمان در حال اجراست.

به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه مستند نگاری و تهیه نقشه وضع موجود دروازه شمالی و دروازه جنوب شرقی در مراحل پایانی است و فنس کشی عرصه  و محوطه زندان سلیمان واقع در مجموعه جهانی تخت سلیمان  نیز تاپایان مهر ماه به اتمام خواهد رسید.

عباس زاده تجهیز، نوسازی و توسعه اقامتگاه‌های کارشناسان مجموعه در قالب ۴ سوئیت در فضایی به وسعت ۲۰۰ متر مربع و احداث سرویس بهداشتی در محوطه زندان سلیمان مجموعه را از جمله فعالیت‌های پایان یافته طی ۶ ماهه نخست سالجاری در این مجموعه جهانی عنوان کرد.

61

62

تخت سلیمان حفاظت و مرمت مجموعه جهانی تخت سلیمان هیات آلمانی محوطه زندان سلیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر