کد خبر: 671523 A

دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با جمعی از نوازندگان ارکستر سمفونیک؛

مدیرعامل بنیاد رودکی با جمعی از نوازندگان پیشکسوت ارکستر سمفونیک تهران دیدار کرد. این نوازندگان در زمان هشت سال دفاع مقدس برای رزمندگان به اجرای برنامه می‌پرداختند.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل بنیاد رودکی با جمعی از نوازندگان پیشکسوت ارکستر سمفونیک تهران دیدار کرد. این نوازندگان در زمان هشت سال دفاع مقدس برای رزمندگان به اجرای برنامه می‌پرداختند.

علی‌اکبر صفی‌پور در این رویداد خطاب به پیشکسوتان ارکستر سمفونیک گفت: شما در سال‌های جنگ برای دفاع از کشور و ملت به جبهه‌ها رفتید و به رزمندگان خدمت کردید. کاری که شما کرده‌اید ماندگار است و آیندگان خواهند دانست که موسیقی ما چه نقشی در دفاع مقدس داشته است؛ نقشی که توجه به آن ضروری است.

38

او ادامه داد: ما هم تلاش می‌کنیم سهم خودمان را در حوزه دفاع مقدس با گرامیداشت رشادت‌های شما انجام دهیم و به طور حتم مردم عزیزمان نیز ‌سپاسگزار و قدردان شما هستند.

صفی‌پور با مرور فعالیت‌های بنیاد رودکی در حوزه دفاع مقدس گفت: انتشار اثری از دکتر سعید شریفیان، ساخت سمفونی آزادگان از آثار استاد احمد پژمان و اجرای سمفونی پیروزی با ارکستر سمفونیک از جمله فعالیت‌های بنیاد رودکی در گذشته است؛ اخیرا هم ساخت سمفونی دفاع مقدس را به لوریس چکناواریان سپرده‌ایم که امیدواریم امسال آماده اجرا شود.

در این دیدار ابتدا محمدرضا جعفری‌بهنام (صدابردار پیشکسوت حوزه موسیقی) توضیح داد: گروهی که اکنون در اینجا جمع شده‌اند، گروهی 26 نفره بود. همه این دوستان داوطلبانه به جبهه می‌رفتند. در مجموع نیز 13 بار به منظور اجرا برای رزمندگان به جبهه سفر کردیم و بسیاری از ما در این سفرها مجروح شدیم.

صدابردار ارکستر سمفونیک تهران تاکید کرد: معمولا ما روزهای پیش از عملیات برای رزمندگان اجرا می‌کردیم و خوشبختانه عملیات‌هایی که روزهای بعد از اجرای ما انجام می‌شد معمولا با پیروزی همراه بود. خوشحالیم که پس از 30 سال بنیاد رودکی می‌خواهد بزرگداشتی برای ما برگزار کند و خوشحالیم که بالاخره ارگانی به فکر ما افتاده است.

36

در بخش دیگری از این دیدار، محمد گلریز (خواننده آن سال‌های ارکستر)، در سخنانی گفت: عزیزانی که برای ملت و مردمشان به جبهه رفتند توقع چندانی ندارند. همه کسانی که در آن سال‌ها با ما به جبهه ‌آمدند، برای خدمت به میهن آمدند. با این حال توقع ما از مسئولان فرهنگی توجه بیشتر به موسیقی حماسی و دفاع مقدس است.

از قرار معلوم، در هفته‌های آینده مراسم‌ گرامیداشتی برای نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران که در هشت سال دفاع مقدس به جبهه رفته‌اند، برگزار می‌شود.

این نوازندگان طی هشت سال دفاع مقدس و در قالب ارکستر سمفونیک تهران، به جبهه‌ها رفته‌ و برای بالا بردن روحیه رزمندگان، کنسرت‌هایی را برگزار کرده‌اند.

در یکی از این سفرها ارکستر مورد حمله شیمیایی رژیم بعث قرار می‌گیرد و تقریبا تمام اعضای ارکستر جانباز شیمیایی می‌شوند.

37

جنگ دفاع مقدس لوریس چکناواریان موسیقی هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر