کد خبر: 671044 A

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری، جمعه بازار صنایع دستی در سمنان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا، همایون جورابلو (سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان) از افتتاح جمعه بازار صنایع دستی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری خبر داد و گفت: این جمعه بازار، ششم مهر ماه و از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه در محل ساختمان شورای اسلامی شهر سمنان آغاز به کار می‌کند و تا ۲۱ شب به روی علاقمندان گشوده است.

وی گفت: این جمعه بازار شامل آثار هنرمندان صنایع دستی سمنان به خصوص در حوزه مشاغل خانگی است و مقرر شده است، هر هفته جمعه این نمایشگاه به روی علاقمندان گشوده باشد.

جورابلو افزود: در این جمعه بازار علاوه بر تولیدات صنایع‌دستی، سوغات محلی و تولیدات بانوان نیز در معرض نمایش و فروش قرار می‌گیرد.

وی هدف از برپایی این جمعه بازار را معرفی و حمایت از هنرمندان صنایع دستی و به ویژه رشته های کمتر معرفی و دیده شده صنایع دستی سمنان عنوان کرد و گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری به ویژه ساختمان تاریخی شورای شهر سمنان، حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی و کمک به اقتصاد خانوار از دیگر اهداف برپایی این جمعه بازار است.

جورابلو گفت: در این جمعه بازار غرفه‌هایی به ارائه خوراک های محلی از جمله آش و دمنوش اختصاص دارد.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با قدردانی از حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر سمنان برای برپایی این جمعه بازار گفت: این جمعه بازار می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر شهرستان‌های استان سمنان باشد.

بیست و هفتم سپتامبر(پنجم مهر ماه) روز جهانی جهانگردی است و ۵ تا ۱۲ مهر ماه به عنوان هفته گردشگری در ایران گرامی داشته می‌شود.

صنایع دستی سمنان هفته گردشگری جمعه بازار صنایع دستی روز جهانی جهانگردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر