کد خبر: 671005 A

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس جوانگرایی و تولید آثار سینمایی، کوتاه و بلند را ازجمله اهداف «مسابقه چهل سال چهل فیلم» عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، حسین صابری (مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس) در خصوص مسابقه چهل سال چهل فیلم که همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در حال برگزاری است، گفت: در سه بخش فیلم سینمایی، فیلم کوتاه و انیمیشن تعداد زیادی آثار از هنرمندان این بخش‌ها به دبیرخانه مسابقه ارسال شده که همه هنرمندان کد رهگیری دریافت کرده‌اند و به صورت منظم در جریان مراحل آثار ارسالی خود قرار می‌گیرند.

صابری با بیان اینکه داوری در مرحله فیلم کوتاه داستانی آغاز شده و در حوزه فیلم بلند داستانی و سینمایی هم به‌زودی انجام خواهد پذیرفت، افزود: سیاست این مسابقه فقط حوزه دفاع مقدس نیست بلکه حوزه‌های محتوایی و گوناگون مقاومت مانند مدافعان حرم، داعش، تکفیری‌ها و سلفی‌ها، مقاومت جهان اسلام و... را نیز شامل می‌شود.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در ادامه اضافه کرد: یکی از موارد حساس این مسابقه موضوع انقلاب اسلامی است که با توجه به محدودیت سینمای ایران در این حوزه قرار است داوران نگاه ویژه‌تری به این حوزه داشته باشند. همچنین در حوزه انیمیشن‌های ۲ بعدی و ۳ بعدی هیچ‌گونه محدودیتی جهت ارائه طرح توسط هنرمندان نداریم.

حسین صابری سیاست کلی این مسابقه را جوان‌گرایی در حوزه فیلم سینمایی، فیلم کوتاه و بلند داستانی قلمداد کرد و گفت: الزامی وجود ندارد که ۴۰ فیلم برگزیده طی سال جاری به مرحله تولید برسند بلکه تلاش ما براین است که تا ۱۴۰۰ به تولید این ۴۰ فیلم برسیم.

انیمیشن پیروزی انقلاب اسلامی دفاع مقدس داعش انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر