کد خبر: 670941 A

خانه سینما و جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با انتشار بیانیه‌های جداگانه حمله تروریستی روز گذشته شهر اهوار را محکوم کردند.

به گزارش ایلنا، در متن بیانیه خانه سینما آمده است:

یا حفیظ و یا امین. ملت ایران «بذر سخن» در جهان کاشته‌اند. ملت ایران «هم نفس» پهلوانان خود نفس کشیده است. ملتی که با بذر سخن و هم نفس پهلوانان روزگاران سخت و دشواری را گذرانده است، با رفتار خشن تروریستی اندیشه ستیزان قدم از راه خود برنمی‌دارد. در سالگرد حماسه... دلاوران پاسدار سرزمین و اعتقاد این ملت، تعرض وحشیانه اندک کسانی به یادآوران حماسه دفاع مقدس غباری بر چهره نورانی مردمان این خاک گرانقدر نمی نشاند.

هنرمندان سینمای ایران با همدلی، همزبانی و همراهی با نور چشمان این ملت بوده و خواهند بودبه شهدای گرانمایه اهواز سر تعظیم فرود می‌آوریم و آرزومندیم مسیر آنان با دفاع از سر جان ما تداوم یابد.

همچنین بیانیه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نسبت به جنایت ضدانسانی شهر اهواز به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

انا لله و انا الیه راجعون

خبر دردناک شهادت جمعی از هموطنانمان عزیزمان در شهر مقاومت و ایستادگی اهواز سربلند بار دیگر

متأثرمان کرد و قلب‌هایمان را به درد آورد.

در آغاز هفته دفاع مقدس و در ایام محرم الحرام، دژخیمان و بداندیشان، در عملیات کور تروریستی در حین مراسم رژه که به مناسبت این ایام در حال برگزاری بود تعدادی از سربازان و هموطنان عزیزمان را که در بینشان حتی، کودکی 4 ساله نیز حضور داشت به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

تأسف و تألم ما در پی از دست دادن سربازانی است که در حال نمایش ایستادگی و مقاومت در شهری خونشان به زمین ریخته شد که هنوز نخل‌های نیم سوخته‌اش با قامتی راست مفهوم مقاومت را در آن سرزمین متجلی می‌سازند، فرزندان ولایی این نظام مقدس همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که از یک وجب خاک مقدس این سرزمین عقب نکشیدند و بقای آن را به خون سرخشان تضمین کردند.

ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ضمن محکوم ساختن این گونه اقدامات وقیح و تلخ و ابراز انزجار نسبت به این‌گونه فجایع ضدانسانی و دلخراش، همدردی خویش را با  ملت بزرگ ایران، مردم غیور اهواز و به‌ویژه، سربازان جان بر کف نظام اسلامی اعلام می‌دارد و این ضایعه غمبار را به خانواده آن عزیزان تسلیت می‌گوید.

همچنین برای شهدای حادثه تروریستی اخیر که همزمان با ایام سوگواری مقتدای خود، سالار شهیدان و هفتاد و دو تن از یاران باوفایش به ملکوت پیوستند، علو درجات را از خداوند منان مسئلت می­‌نماییم.

دو بیانیه سینمایی در محکومیت جنایت ضدانسانی شهر اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر