کد خبر: 669322 A

اتابک نادری:

مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی درخصوص برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی و روند معرفی آثار منتخب داوران به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر توضیح داد.

به گزارش ایلنا، اتابک نادری درباره جشنواره‌های تئاتر استانی گفت: تا کنون ۲۰ جشنواره تئاتر استانی برگزار شده که در مجموع ۳۶ اثر برگزیده هیات داوران برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شده است.

وی با اشاره به شیوه‌نامه جشنواره‌های تئاتر استانی گفت: طبق این شیوه‌نامه آثار برگزیده هر جشنواره باید قبل از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرای عمومی خود را پشت سر گذاشته باشند. از آنجایی که جشنواره تئاتر هر استان حرفه‌ای‌ترین اجراهای تئاتر آن استان محسوب می‌شوند باید با بهترین کیفیت به جشنواره تئاتر فجر برسند از این رو پشت سر گذاشتن اجرای عمومی ضرورت دارد.

مدیر هماهنگی تئاتر استان‌ها توضیح داد: در حال حاضر مشغول بررسی وضعیت اجرای عمومی و کیفیت آثار برای معرفی به مرحله انتخاب جشنواره تئاتر فجر هستیم. همچنین حضور این آثار در همایش تئاتر استان‌ها را هم ارزیابی می‌کنیم. هر گروه باید لوح فشرده اجرای خود را تا یک هفته الی ۱۰ روز بعد از جشنواره تئاتر استانی به هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی ارسال کند.

وی تاکید کرد: بازبینی نمایش‌ها برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مستقل از این ارزیابی است و ما رعایت شیوه‌نامه برگزاری جشنوار‌ه‌های تئاتر استانی را مورد دقت قرار می‌دهیم.

اتابک نادری با اشاره به برخی از مشکلات گزارش شده در داوری نهایی جشنواره‌ها، گفت: جشنواره تئاتر استان‌ها در سال‌های اخیر با مدیریت مستقیم ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان استان برگزار شده و تمامی تصمیم‌ها از انتخاب آثار، تعداد کارها، فراخوان گرفته تا انتخاب هیات‌های انتخاب و داوری و... از سوی ادارات کل و هنرمندان استان گرفته می‌شود.

و افزود: نقش ما تنها نظارت بر آثار انتخاب شده و خروجی جشنواره‌ها تا جشنواره تئاتر فجر است. قبل از این مرحله دخالتی در روند جشنواره‌های استانی نداریم.

وی تعداد استان‌هایی که هنوز جشنواره‌های تئاتر خود را برگزار نکرده‌اند ۱۴ استان اعلام کرد که باید تا قبل از ۳۰ آبان به کار خود پایان دهند.

اتابک نادری جشنواره‌های تئاتر استانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر