کد خبر: 669044 A

رئیس آکادمی سینمای اسپانیا مطرح کرد:

رئیس آکادمی سینمای اسپانیا گفت: اصغر فرهادی در زمره فیلمسازان بزرگ تاریخ سینما ازجمله فلینی و کوروساوا است.

به گزارش ایلنا، بارروسو (رئیس  آکادمی سینمای اسپانیا) در جمع اعضای این آکادمی و گروهی از فیلمسازان جوان که برای شرکت در مسترکلاس اصغر فرهادی به اسپانیا رفته‌اند، در مادرید گفت که ساخت فیلم توسط فرهادی در اسپانیا بسیار اتفاق با ارزشی است.

وی از فرهادی خواست که به فعالیت هنری خود دراسپانیا همچنان ادامه دهد و تاکید کرد که آغوش سینمای این کشور برای او همیشه باز است.

 فرهادی برای شرکت در مراسم آغاز نمایش عمومی فیلم تازه خود "همه می‌دانند" به مادرید سفر کرده است.

رئیس آکادمی سینمای اسپانیا با ستایش کار تازه فرهادی گفت که فیلمساز ایرانی با شگفتی فیلمی کاملاً اسپانیایی  ساخته است.

اصغر فرهادی در پاسخ به سوالی در باره تجربه  چالش زبان در کار با بازیگران گفت: طبیعتاً این امر یک چالش است ولی امتیازهایی هم برای کارگردان به همراه می‌آورد.

وی توضیح داد: وقتی از طریق مترجم با بازیگر صحبت می‌شود زیاده‌گویی‌ها و شرح و بسط اضافی در کار نیست و مستقیم و روشن خواسته کارگردان به بازیگر منتقل می‌شود.

به گفته وی، گاهی زیاده‌گویی و توضیح بسیار، خود سبب سوءتفاهم می‌شود.

وی اضافه کرد: این شرایط کارگردان را وادار می‌سازد تا به چشم‌ها، رفتار و حرکات بازیگران بیشتر توجه کند که این مساله امتیاز مهمی است.

فیلم تازه فرهادی از جمعه شب در سینماهای سراسر اسپانیا به نمایش درآمد. چهارشنبه شب نیز نمایش ویژه‌ای در دو سالن مجموعه سینمایی کایائو مادرید برگزار شد که در آن وزرای فرهنگ و دارایی اسپانیا به همراه بازیگران و صدها نفر از اهل هنر و فرهنگ این کشور شرکت کردند.

آکادمی سینمای اسپانیا به تازگی اصغر فرهادی را به عنوان عضو افتخاری هیئات امنای این آکادمی معرفی کرد.

اصغر فرهادی همطراز فلینی و کوروساوا است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر