کد خبر: 669028 A

در آستانه آغاز دومین دوره جشنواره فیلم‌های انسان دوستانه (آسا)، اولین کارگاه آموزشی این جشنواره برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، اولین کارگاه آموزشی جشنواره فیلم‌های انسان دوستانه (آسا) با تمرکز بر دو عنوان پژوهش و فیلمنامه برگزار می‌شود.

در این کارگاه اموزشی که ۴ مهرماه (۲۶ سپتامبر) به مدت یک روز برگزار می‌شود “اولریک شوابه” از کشور آلمان و “مجید مصاحبی” از کشور ایران در دو سر فصل "پژوهش در آثار مرتبط با مفاهیم انساندوستانه" و "فیلمنامه و کشش‌های واقع گرایانه در فیلم‌هایی با مضامین انسان‌دوستانه" با هنرجویان و علاقمندان صحبت می‌کنند.

 در این کارگاه  به مباحثی همچون "فیلمسازی مستند در مواقع بروز بلایای طبیعی و غیر طبیعی به دور از پژوهش"، "پرهیز از قهرمان‌پروری در فیلمنامه‌های داستانی"، "آسیب‌های ناشی از پناهندگی" پرداخته می‌شود.

“اولریک شوابه” به عنوان کارشناسان ارشد تبادلات فرهنگی و هنری در کشور آلمان و “مجید مصاحبی” فیلمساز و دبیر جشنواره‌ی جهانی فیلم‌های انساندوستانه است که دومین دوره‌ی آن در پایان ماه جاری میلادی در کشور آلمان برگزار می‌شود.

دومین دوره جشنواره فیلم‌های انسان‌دوستانه آسا به دبیری مجید مصاحبی با موضوعات دنیای بدون مرز، ریشه‌کنی فقر و گرسنگی، آسیب‌های ناشی از پناهندگی، قربانیان فراموش شده، انسان و محیط زیست، زنان در تقابل جوامع سنتی و مدرنیته، آسیب‌های ناشی از جنگ، فقر آب، کودکان و فجایع  جهانی در رشته فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند و انیمیشن به‌صورت رقابتی برگزار می‌شود و چند فیلم بلند سینمایی نیز در بخش جنبی و ویژه به نمایش درخواهد آمد.

دومین دوره جشنواره فیلم‌های انسان‌دوستانه آسا از  ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) الی ۲ اکتبر (۱۰ مهر) در شهر وایمار آلمان برگزار می‌شود.

برگزاری اولین کارگاه اموزشی جشنواره فیلمهای انسان دوستانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر