کد خبر: 668983 A

کارگاه آموزشی «مقاوم‌سازی بناهای تاریخی» با حضور مدرسان بین‌المللی ایکوموس و ایسکارسا برای کارشناسان ستادی و استانی اواخر مهرماه سال جاری به مدت دو روز در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، کارگاه بین‌المللی آموزشی «مقاوم سازی بناهای تاریخی» با حضور کارشناسان بین‌المللی (۲۸ و۲۹ )مهرماه سال جاری در تالار اجتماعات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می‌شود.

«سید هادی احمدی» مدیرکل دفتر بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی با اعلام این خبر گفت: این کارگاه بین‌المللی آموزشی با هدف افزایش سطح علمی کارشناسان نسبت به موضوع حفاظت، مرمت و مقاوم سازی در بناهای تاریخی کشور برگزار می‌شود.

او می‌گوید: با توجه به تجارب موفقی که در دنیا وجود دارد تلاش شده تا در کارگاه مقاوم سازی بناهای تاریخی از تجربیات کارشناسان برجسته دنیا استفاده کنیم تا با استفاده از انتقال دانش و تجربیات موجود از کمترین خطا در مرمت آثار تاریخی استفاده کنیم.

آنطور که مدیر کل دفتر حفظ، احیاء بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی معتقد است، در ایران نیز تجربیات موفقی در حوزه مرمت وجود دارد که قرار است در این کارگاه آموزشی با کارشناسان جهانی به اشتراک گذاشته شود. این درحالی است که کارشناسان حوزه مرمت و حفاظت نیز با طرح پرسش و مباحث کارشناسی می توانند به رفع برخی از مشکلات و سوالات خود بپردازند.

احمدی گفت: یکی دیگر از اقداماتی که قرار است در این کارگاه آموزشی صورت گیرد، بازدید میدانی از تعدادی بناهای شاخص است که با حضور کارشناسان داخلی و خارجی و با رعایت جنبه‌های اصالت و مبانی نظری مرمت تلاش خواهیم کرد تا به بهترین شیوه مرمت در این بناهای شاخص دست پیدا کنیم.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارگاه بین‌المللی آموزشی مقاوم سازی بناهای تاریخی احیاء بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر