کد خبر: 668943 A

همزمان با ایام عزای عظیم کائنات در مصیبت امام عشق و آزادگی، موزه هنرهای معاصر فلسطین میزبان «روضه هنر» شد.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه «روضه هنر» که در دو بخش خوشنویسی و نقاشیخط در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت، ۱۷ اثر از ۱۴ هنرمند را به نمایش گذاشت.

آثار ارائه شده بیانی از عشق و ارادت هنرمندان به ساحت امام مظلومان و شاهد همه شهیدان است که همزمان با آغاز ماه محرم و ایام عزای آن سرور و سالار عشق به نمایش درآمده است.

آثار در دو بخش خوشنویسی همراه با تذهیب و در بخش نقاشیخط با تکنیک‌های متنوعی از: رنگ روغن، اکرلیک، کولاژ، ترکیب مواد، مرکب ارائه شده است که ویژگی عمده آنها تلاش در نوآوری و خلق ترکیبات و فضاهای جدید و نیز استفاده از هندسه خط نستعلیق و المان های هنر عاشورایی: علامت، اسلیمی و خطوط، در یک بیان خلاقه و متفاوت است.

هنرمندان این گروه عمدتا از دانش آموختگان رشته نقاشی و گرافیک و فارغ التحصیلان انجمن خوشنویسان هستند که سابقه حضور در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی را دارند.

فرصت برای علاقمندان جهت بازدید از «روضه هنر» و روایت عشق به آفتاب دلدادگی در بیان خطوط و نقش‌ها، تا اول مهر مهیاست.

علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به موزه معاصر فلسطین واقع در خیابان ولیعصر خیابان بزرگمهر نبش خیابان برادران مظفر پلاک ۷۴ مراجعه کنند.

فرهنگستان هنر محرم موزه فلسطین تاسوعا و عاشورای حسینی موسسه فرهنگی هنری صبا موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر نمایشگاه «روضه هنر» محرم 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر