کد خبر: 668454 A

«سوگ حسین» عنوان نمایش آیینی و مذهبی است که در قالب چند تعزیه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، «سوگ حسین» عنوان نمایش آیینی و مذهبی پردیس تئاتر شهرزاد است که کارگردانی آن برعهده محمدعلی سیفی است و از دهه دوم ماه محرم به مناسبت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان به مدت ٧ شب در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که از تاریخ ٣١ شهریور نخستین تعزیه با موضوع شهادت «حضرت عباس(ع)» اجرا شود و در شب‌های دیگر، تا تاریخ ٦ مهر تعزیه‌هایی با مضمون شهادت «حُر بن یزید ریاحی»، شهادت «حضرت علی اکبر»، شهادت «حضرت قاسم» و شهادت «امام حسین(ع)» و... روی صحنه برود.

«سوگ حسین» نمایش سوگواره‌ای برای شهادت امام حسین (ع) است که علاقه‌مندان می‌توانند هر شب ساعت ٢٢ به تماشای این نمایش آیینی و سنتی بنشینند، ورود برای عموم آزاد است و هیچ‌گونه بلیت فروشی انجام نخواهد شد. پردیس تئاتر شهرزاد و مرکز هنرهای نمایشی بانی این رویداد هنری و مذهبی است.  

اجراهای پردیس تئاتر شهرزاد تا ٢٦ شهریور برقرار است و بعد از ایام عزاداری اجراهای تازه‌ای در این مجموعه روی صحنه خواهد رفت. نمایش «روزهای بی‌باران» به کارگردانی امین بهروزی و نمایش «صد در صد» به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی تا ٢٦شهریور به اجراهای خود ادامه می‌دهند و بعد از آن نمایش «صد در صد» از اول مهر دوباره روی صحنه خواهد رفت.

پردیس تئاتر شهرزاد سوگ حسین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر