کد خبر: 667772 A

سه سریال «شب دهم»،«سفر سبز» و «معصومیت از دست رفته» سه روز پایانی هفته در «ردپای عشق» به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، شبکه چهار سیما که در دهه اول محرم هر روز یک سریال خاطره انگیز محرمی را در قالب برنامه «ردپای عشق» به روی آنتن می‌برد، از امروز ۲۱ شهریور تا روز جمعه به ترتیب سه سریال «شب دهم» ساخته حسن فتحی، «سفر سبز» محمدحسین لطیفی و «معصومیت از دست رفته» داوود میرباقری را در قالب سینمایی های ۱۰۰ دقیقه ای به نمایش در می‌آورد.

«شب دهم» مجموعه‌ای تلویزیونی به کارگردانی حسن فتحی است که در سال ۱۳۸۰ ساخته و به مناسبت ماه محرم در نوروز سال ۱۳۸۱ از شبکه یک پخش شد.

محور اصلی «شب دهم» پرداختن به آیین تعزیه بود. آن هم در مقطعی از تاریخ که از طرف حکومت رضاخان، اجرای تعزیه و برگزاری هر نوع عزاداری برای امام حسین (ع) ممنوع شده بود. آمیختن قصه ملودرام عاشقانه-پلیسی با آیین تعزیه این‌قدر ایده جذابی بود که مخاطب تلویزیون را پایش نشاند. شب دهم قصه‌ای بدون تاریخ انقضاست و هنوز که هنوز است به‌عنوان یکی از ماندگار ترین سریال‌های مناسبتی محرم از او یاد می‌شود ودر ۱۷ سال گذشته به کرات از شبکه‌های مختلف سیما پخش شده است.

«سفر سبز» به کارگردانی محمدحسین لطیفی یز در آذر ماه ۱۳۸۱ از شبکه ۳ پخش شد.

قصه اصلی این سریال درباره شخصیت جوانی ایرانی الاصل بنام دانیل با بازی پارسا پیروزفر است که برای یافتن والدین خود بعد از بیست و هفت سال زندگی در آلمان به ایران سفر می‌کند،او از سه سالگی به‌عنوان فرزندخوانده زوجی نیکوکار به آلمان رفته و مدتی است که خواب عجیبی می‌بیند که فکر و ذهنش را درگیر کرده است. ورود دانیل به ایران همزمان با آغاز ماه محرم و عزاداری‌های امام حسین(ع)است.

همچنین سریال «معصومیت از دست رفته» به کارگردانی داوود میرباقری برای نخستین بار در سال ۱۳۸۲ از شبکه سوم سیما به روی آنتن رفت.

«معصومیت از دست رفته»، پنجمین سریال داود میرباقری بود. او پیش ار این سریال، سریال های مسافرگمنام، گرگ‌ها، رعنا و امام علی را ساخته بود. داستان سریال،  ماجرای شوذب، خزانه‌دار کوفه در زمان ابن زیاد را روایت می‌کرد. مردی که قبلا از یاران امام علی(ع)بوده و حالا به امویان پیوسته است. شوذب بین عشق به ماریای نصرانی وحمیرای یهودی، گیر کرده بود.

«ردپای عشق» به تهیه‌کنندگی حسین مروی با ساختار مستند نریشن هر روز ساعت ۱۱ از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۲ بامداد بازپخش می‌شود.

شبکه چهار میزبانی «ردپای عشق» از فتحی، لطیفی و میرباقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر